Zaujímavosti / 12. jún 2014

Otec zachytáva hravé momenty jeho rodiny a zvierat na poľskom vidieku

Niekedy si želáme zastaviť čas, aby okamihy, ktoré práve prežívame, nikdy neskončili. Poľskému fotografovi sa to aspoň z časti darí. Zastavuje čas pomocou svojho fotoaparátu a zachytáva prchavé chvíle strávené so svojimi najbližšími.

Sebastian Luczywo má talent zastaviť čas a pomocou fotoaparátu zachytiť jedinečné chvíle strávené so svojou rodinou na odľahlom poľskom vidieku. Cez deň je z obchodného poradcu vášnivý fotograf a v noci starostlivý otec rodiny. Z fotografii vyžaruje teplo domova a jednoduchosť prírody, ktorá je ideálnym prostredím na pokojný život s milujúcou ženou, dvoma deťmi a domácimi miláčikmi.

Fotografov zmysel pre hravosť je prítomný na každej jednej fotografii, či už ide o náhodnú momentku alebo plánovaný záber. Ich vzájomná láska a láska k vidieckemu životu presvitá cez zábery s neuveriteľnou atmosférou. Sebastian je otcom dvoch chlapcov, 8 ročného Jaceka a 11 ročného Krzysztofa, ktorí sú hlavnými postavami jeho fotografií. Okrem nich a svojej ženy Agnieszky fotí niekedy aj sám seba. Roztomilým dodatkom jeho fotografií sú aj ich zvieratká. Dva veľké psy a tri šteniatka, ktoré žijú pod jednou strechou s mačkou a morčaťom a sú najlepšími priateľmi. Jeho fotografie, na ktorých vidíme vzájomnú náklonnosť, predstavujú krásne zátišia v prirodzenom prostredí s miestne surrealistickým dotykom. Rustikálny drevený dom a odľahlá príroda vytvárajú jedinečné prostredie pre vytvorenie krásneho príbehu, akým je aj tento. Pripomína nám, že tešiť sa treba z každej maličkosti v živote či už je to čas strávený s rodinou alebo objavovanie nových miest.

Monika Budayová/boredpanda.com/mymodernmet.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader