Kultúra / 27. september 2017

Aerosmith zrušili koncerty, Steven Tyler má zdravotné problémy

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 27. septembra (WebNoviny.sk) - Spevák americkej kapely Aerosmith Steven Tyler má zdravotné problémy, ktoré si vyžadujú liečbu v USA. Interpret sa vrátil do rodnej krajiny po koncerte v brazílskom Sao Paule, keď mu lekári odporučili liečbu a odpočinok.


Šesťdesiatdeväťročný rodák z New Yorku o tom informoval prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde uviedol, že nie je v ohrození života a musí si tieto nečakané zdravotné problémy vyriešiť hneď, aby mohol ďalej koncertovať, pričom očakáva úplné uzdravenie.

Skupina musela zrušiť štyri koncerty v Brazílii, Čile, Argentíne a Mexiku.

Aerosmith

* vznikli v roku 1970 v Bostone a debutovali o tri roky neskôr eponymnou štúdiovkou. V súčasnosti majú na konte pätnásť albumov, pričom tým zatiaľ posledným je Music From Another Dimension! (2012). K ich najznámejším skladbám patria Dream On, Angel, Love In An Elevator, Cryin', Crazy, Janie's Got A Gun, Jaded, Livin' On The Edge, Pink či I Don't Want To Miss A Thing zo snímky Armageddon (1998). V kapele v súčasnosti pôsobia okrem spomínaného Tylera aj Joe Perry (gitara), Tom Hamilton (basgitara), Brad Whitford (gitara) a Joey Kramer (bicie). Štvornásobných držiteľov Grammy uviedli v roku 2001 do Rock'n'rollovej siene slávy, pričom Tyler s Perrym získali v roku 2013 ASCAP Founders Award a uviedli ich do Skladateľskej siene slávy.

Zdroj: Webnoviny.sk - Aerosmith zrušili koncerty, Steven Tyler má zdravotné problémy © SITA Všetky práva vyhradené.