Kultúra / 29. január 2018

Arctic Monkeys plánujú vydať album a vystúpiť na festivaloch Sziget aj Open’er

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) - Anglická kapela Arctic Monkeys vystúpi počas leta na poľskom festivale Open'er, ktorý sa bude konať od 4. do 7. júla v meste Gdynia, pričom skupina dostane priestor hneď v úvodný deň.

Okrem toho zavíta aj na maďarský festival Sziget, ktorý sa uskutoční od 8. do 15. augusta v Budapešti. Formácia na čele so spevákom a gitaristom Alexom Turnerom tam zahrá 14. augusta. Muzikanti plánujú tento rok vydať nový album.

Kapela Arctic Monkeys vznikla v roku 2002 a v súčasnosti ju okrem spomínaného Alexa Turnera tvoria aj Jamie Cook (gitara), Nick O'Malley (basgitara) a Matt Helders (bicie). Debutový album Whatever People Say I Am, That's What I'm Not vydali v roku 2006.


Po ňom nasledovali štúdiovky Favourite Worst Nightmare (2007), Humbug (2009), Suck It And See (2011) a AM (2013), pričom so všetkými piatimi sa im podarilo dobyť UK Chart. Na konte majú sedem BRIT Awards, jednu Ivor Novello Award a dvadsať NME Awards. Informácie pochádzajú od PR manažérky festivalu Sziget Silvie Turnerovej, z webstránky opener.pl a archívu agentúry SITA. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Arctic Monkeys plánujú vydať album a vystúpiť na festivaloch Sziget aj Open’er © SITA Všetky práva vyhradené.