Šport / 12. september 2017

Dunajská Streda má novú posilu vo Fortuna lige, je ňou len 19-ročný Panamčan

        
        
        
          
        
        
        DUNAJSKÁ STREDA 12. septembra (WebNoviny.sk) - V závere prestupového obdobia angažovalo vedenie FC DAC 1904 Dunajská Streda novú tvár z Panamy.

Zmluva na štyri roky

Defenzívu futbalového klubu zo Žitného ostrova vystuží iba 19-ročný César Rodolfo Blackman Camarena (nar. 2. apríla 1998), ktorý s 5. tímom tabuľky najvyššej súťaže Fortuna ligy podpísal zmluvu na štyri roky. Informuje o tom oficiálna internetová stránka dunajskostredského klubu. Talentovaný pravý obranca strávil doterajšiu kariéru vo svojej rodnej krajine. Už od šestnástich rokov nastupoval za prvoligový tím Chorrillo FC, sídliaci v hlavnom meste Panama City. Bol tiež členom panamského výberu do 17 rokov, momentálne je v kádri reprezentačnej "dvadsiatky".

Odohral zápas proti Šali

Okrem tréningov už v novom pôsobisku stihol absolvovať aj jedno stretnutie za juniorku FC DAC, v ktorom sa v nedeľu tešil z víťazstva 3:1 na trávniku FK Slovan Duslo Šaľa - odohral kompletných 90 minút. V tíme "žlto-modrých" dostal dres s číslom 82. César Blackman je druhým Panamčanom v súčasnom kádri Dunajskej Stredy, kde už od septembra 2015 účinkuje Eric Javier Davis Grajales. Okrem spomenutého dua v sezóne 2015/2016 pôsobil na Žitnom ostrove aj ich krajan - útočník Alfredo Stephens.

Zdroj: Webnoviny.sk - Dunajská Streda má novú posilu vo Fortuna lige, je ňou len 19-ročný Panamčan © SITA Všetky práva vyhradené.