Šport / 30. apríl 2019

Éric Faille si už dres „baranov“ neoblečie, z majstrovskej Banskej Bystrice ide do Švajčiarska

        
        
        
          
        
        
        BANSKÁ BYSTRICA 30. apríla (WebNoviny.sk) - Kanadský hokejový útočník Éric Faille nebude v nasledujúcej sezóne pôsobiť v tíme HC´05 iClinic Banská Bystrica. Premiérovo si vyskúša angažmán vo Švajčiarsku, kde podpísal zmluvu na jeden rok s druholigovým Klotenom.

Dvadsaťdeväťročný center bol v uplynulej sezóne najproduktívnejším hráčom slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy, keď kraľoval bodovaniu základnej časti aj play-off. Dovedna odohral 67 zápasov, v ktorých nazbieral 88 bodov (29+59). Informoval oficiálny web "baranov".

Faille získal na Slovensku s Banskou Bystricou dva majstrovské tituly. Pred príchodom do Európy pôsobil v nižších zámorských súťažiach, kde sa mu darilo predovšetkým v ECHL. Štyridsaťsedem štartov však nazbieral aj v AHL. V roku 2014 si zahral vo farbách Kanady na Svetovej zimnej univerziáde, kde pomohol svojej rodnej krajine k zisku zlatých medailí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Banská Bystrica oslávila v Tipsport lige zlatý hetrik

Zdroj: Webnoviny.sk - Éric Faille si už dres „baranov“ neoblečie, z majstrovskej Banskej Bystrice ide do Švajčiarska © SITA Všetky práva vyhradené.