Správy / 24. júl 2018

Európa stále robí vážnu chybu, vyhlásil Orbán a ponúkol Čiernej Hore pomoc s migrantmi

        
        
        
          
        
        
        BRUSEL 24. júla (WebNoviny.sk) - Maďarský premiér ponúkol Čiernej Hore pomoc s ochranou hranice pred migrantmi. Dodal, že Balkán by mal zostať zatvorený pre ľudí, ktorí sa snažia dostať do západnej Európy.

Viktor Orbán tiež povedal, že zastavenie masívneho príchodu migrantov cez Balkán vďaka Maďarsku je jediným úspechom Európy v riešení utečeneckého problému.


Orbán sa po stretnutí s čiernohorským premiérom Duškom Markovičom vyjadril, že "Európa stále robí vážnu chybu". Orbánova vláda postavila plot na hranici so Srbskom po tom, ako tadiaľ v roku 2015 prešli státisíce migrantov.

Európska komisia najnovšie navrhla členským štátom Európskej únie zaplatiť šesťtisíc eur za každého prijatého migranta zachráneného zo Stredozemného mora. Komisia tak chce ponúknuť "plnú finančnú podporu" každej krajine, ktorá dobrovoľne vytvorí takzvané kontrolné centrá, kde umiestnia a ochránia ľudí v núdzi a tiež tých, ktorí nemajú povolenie na pobyt v ktoromkoľvek z 28 štátov. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Európa stále robí vážnu chybu, vyhlásil Orbán a ponúkol Čiernej Hore pomoc s migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.