Kultúra / 12. august 2018

Foto: Anglická speváčka Dua Lipa dostala symbolický kľúč od kosovského hlavného mesta Priština

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 12. augusta (WebNoviny.sk) - Anglická speváčka Dua Lipa dostala symbolický kľúč od kosovského hlavného mesta Priština.

Dvadsaťdvaročnej rodáčke z Londýna, ktorej rodičia pochádzajú z Prištiny, ho odovzdal starosta mesta Shpend Ahmeti.

Je poctená darom

Mladá interpretka sa s poctou, ktorej sa jej dostalo, pochválila na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter, kde tiež prezradila, že dostala vôbec prvý symbolický kľúč od Prištiny. "Som poctená, že som dostala prvý kľúč od mesta Priština v Kosove od prištinského starostu Shpenda Ahmetiho. Ďakujem vám za vašu nekonečnú podporu," napísala v príspevku a v albánčine dodala, že je pyšná, že prostredníctvom nadácie a festivalu Sunny Hill môže prispieť "na budúcnosť mládeže, kultúry a umenia". Spomínaný festival Sunny Hill zorganizoval v Kosove otec speváčky. Festival odštartoval v piatok 10. augusta a bude trvať do nedele 12. augusta. Dua Lipa bola jednou z headlinerov podujatia.

Slávna najmä vďaka skladbe Be The One

Dua Lipa začala s hudobnou kariérou už ako 14-ročná, keď na službe YouTube zverejňovala coververzie hitov iných speváčok. Jej prvým vlastným singlom bola skladba New Love, ktorú uviedla v auguste 2015. Preslávila sa však najmä skladbou Be The One, ktorú ponúkla v októbri toho istého roku. Na konte má štúdiovku Dua Lipa (2017) a tri EP. Zo spomínaného debutového albumu pochádza singel New Rules, s ktorým sa jej podarilo dobyť UK Chart. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.


Zdroj: Webnoviny.sk - Foto: Anglická speváčka Dua Lipa dostala symbolický kľúč od kosovského hlavného mesta Priština © SITA Všetky práva vyhradené.