Kultúra / 05. december 2018

IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) - Slovenská kapela IMT Smile zverejnila videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať. Videoklip vznikol v Rimshot studio vo Veľkej Británii, priamo pri nahrávaní audia.

Pieseň vznikla spontánne

Hudbu opäť zložil líder kapely Ivan Tásler. Skladba pochádza z najnovšieho albumu Budeme to stále my (2018). "Pesnička Čo všetko sa môže stať vznikla veľmi spontánne. Vlado Krausz pre nás opäť napísal fantastický text, ktorý sme na mieste už len trochu doklepli. My sme vlastne do UK išli s pesničkou, ktorá nebola tak celkom dokončená a nevedeli sme, čo z toho bude. Mnohí by to pokladali za drzosť, no ja som vedel, že určite nejdeme zbytočne. Od začiatku sme cítili, že by sme to mohli nahrať niekde mimo Slovenska. Vraveli sme si, že pieseň znie skôr ako starý IMT Smile. Vtedy, keď sme začínali, sme 'fičali' skôr na kapelách 90. rokov – Oasis, Blur a podobne. Inšpiráciou nám teda bola skôr anglická hudobná scéna. To bol aj dôvod, prečo sme sa rozhodli vycestovať do Anglicka," prezradil Tásler. Pri nahrávaní vládla uvoľnená atmosféra, čo je vidieť aj v samotnom klipe, o ktorý sa postaral gitarista Tomáš Slávik.

Koncerty v Bratislave a Košiciach

Formácia odohrá 6.,7. a 8. decembra v bratislavskej Inchebe tri koncerty, ktoré sú už vypredané. Fanúšikovia a fanúšičky si však stále môžu kúpiť vstupenky na vystúpenia, ktoré sa budú konať 14. a 15. decembra v košickej Steel Arene. "Veľmi sa teším, že sa nám na košické koncerty podarilo vybaviť dvoch špeciálnych hostí, ktorí s nami vystúpia iba v Košiciach. Od začiatku som mal v hlave, že chcem Košičanom priniesť niečo výnimočné a som rád, že sa mi to aj podarilo. Pred Vianocami sú totiž umelci často absolútne vybookovaní. 14. decembra si spolu s nami zaspieva Lukáš Adamec a na 15.decembra sme pozvali nášho kamaráta Mariána Čekovského. Nezabudli sme však ani na Bratislavčanov, ktorí sa už 6. decembra môžu tešiť na naše vystúpenie s Kalim. A rozhodne to nebude iba o našej spoločnej pesničke, ktorú poznáte z rádií," vyjadril sa frontman kapely.

IMT Smile

Sa na hudobnej scéne pohybujú od 90. rokov. V roku 1996 vydali debutový album Klik-Klak. Na konte majú aj albumy Valec (1998), Valec Extra (1999), Nech sa páči (2000), IMT Smile (2003), Exotica (2004), Niečo s nami je (2006), Hlava má sedem otvorov (2008), 2010: Odysea dva (2010), Rodina (2012), Na ceste 1979 (2015), menovaný Budeme to stále my (2018), výberovku hiSTORY (2016) či dvojalbum hiSTORY Live (2017).


Zdroj: Webnoviny.sk - IMT Smile zverejnili videoklip k piesni Čo všetko sa môže stať © SITA Všetky práva vyhradené.