Šport / 30. november 2018

Jarl Magnus Riiber ovládol preteky v severskej kombinácii v nórskom Lillehameri

        
        
        
          
        
        
        LILLEHAMMER 30. novembra (WebNoviny.sk) - Víťazom piatkových pretekov v severskej kombinácii na druhom podujatí sezóny Svetového pohára 2018/2019 v nórskom Lillehammeri sa stal domáci reprezentant Jarl Magnus Riiber výsledným časom 12:45,7 min.

V napínavom závere behu na 5 km zdolal na cieľovej čiare iba o jednu desatinu sekundy Nemca Erica Frenzela, ktorý napokon skončil druhý. Bronzovú priečku si ukoristil ďalší nórsky pretekár Franz-Josef Rehrl, ktorý mal odstup 5,1 sekundy na Riibera.

Po skokanskej časti viedol Rehrl: na strednom mostíku dosiahol výkon 92,5 metra, ale v bežeckej disciplíne prišiel o svoj náskok. Víťaz úvodných pretekov vo fínskej Ruke Mario Seidl z Rakúska bol po skokanskej časti na druhej pozícii, napokon prekročil cieľovú čiaru ako piaty v poradí. Obhajca veľkého krištáľového glóbusu Japonec Akito Watabe skončil až na 20. mieste s odstupom 53,6 sekundy na víťaza.

Severských kombinátorov čaká v sobotu 1. decembra skok na lyžiach z rovnakého mostíka HS-98 ako v piatok a následne aj obnovená disciplína - beh na lyžiach na 10 km s hromadným štartom. Víkend "združenárov" v nórskom Lillehammeri v nedeľu zakončí ďalšia individuálna súťaž - skok z veľkého mostíka HS-140 a beh na lyžiach na 10 km Gundersenovou metódou.

Svetový pohár 2018/2019 v severskej kombinácii

 •  Lillehammer (Nór.), piatok:
Preteky jednotlivcov (skok na mostíku HS-98 / beh na lyžiach na 5 km Gundersenovou metódou): 1. Jarl Magnus Riiber (Nór.) 12:45,7 min, 2. Eric Frenzel (Nem.) +0,1 s, 3. Franz-Josef Rehrl +5,1, 4. Espen Björnstad (obaja Nór.) +13,0, 5. Mario Seidl (Rak.) +23,1, 6. Espen Andersen (Nór.) +28,9


Zdroj: Webnoviny.sk - Jarl Magnus Riiber ovládol preteky v severskej kombinácii v nórskom Lillehameri © SITA Všetky práva vyhradené.