Kultúra / 15. december 2017

Kendrick Lamar vraj videl UFO, no nikto mu nechce veriť

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 15. decembra (WebNoviny.sk) - Americký rapper Kendrick Lamar tvrdí, že ako dieťa videl UFO, nikto mu to však nechce veriť. Prezradil to počas rozhovoru v rozhlasovej relácii Howarda Sterna v rádiu Sirius XM.

Neznámy objekt na oblohe podľa vlastných slov videl ako šesťročný. "Nemal by som o tom asi hovoriť, ale budem si za tým stáť. Nikto mi vtedy neveril a ani teraz mi nikto neverí," uviedol s tým, že to, čo videl, je neopísateľné, pretože to znie nereálne. "Nedáva to zmysel. Bol to taký surreálny moment," dodal.

Robin Quivers, ktorá reláciu so Sternom moderovala, sa 30-ročného umelca spýtala, či ho UFO aj unieslo. Na to rapper s humorom odpovedal, že zrejme áno. "Preto možno teraz robím hudbu. Ktovie. Možno mi dali energiu," povedal.

Kendrick Lamar Duckworth

* sa na hudobnej scéne pohybuje od roku 2003. Po viacerých mixtapeoch a eponymnom EP z roku 2009 vydal debutový album Section.80 (2011), no výraznejší úspech zaznamenal až s druhou štúdiovkou Good Kid, M.A.A.D City (2012). Tá sa v rebríčku Billboard 200 dostala najvyššie na druhú priečku. Predvlani vydal album To Pimp A Butterfly, s ktorým dobyl okrem amerického aj britský rebríček, pričom nahrávka obsahuje napríklad singel i, za ktorý Lamar získal dve ceny Grammy. V roku 2016 si pripísal na konto ďalších päť zlatých gramofónikov. Štvrtý album Damn mu vyšiel tento rok v apríli a tiež sa dostal na vrchol Billboardu. Lamar je tiež členom skupiny Black Hippy, ktorú okrem neho tvoria Ab-Soul, Jay Rock a Schoolboy Q. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Kendrick Lamar vraj videl UFO, no nikto mu nechce veriť © SITA Všetky práva vyhradené.