Šport / 05. jún 2018

Lekári určili príčinu chýb brankára Kariusa z FC Liverpool vo finále Ligy majstrov proti Realu

        
        
        
          
        
        
        LIVERPOOL 5. júna (WebNoviny.sk) - Brankár FC Liverpool Loris Karius možno predsa nebol úplne zodpovedný za fatálne chyby vo finále futbalovej Ligy majstrov. "The Reds" prehrali s Realom Madrid 1:3.

Tvrdý úder od Ramosa

Dvadsaťštyrirročný Nemec najprv po zlej rozohrávke daroval úvodný gól Karimovi Benzemovi a za stavu 1:2 z pohľadu LFC mu prepadol ďalekonosný pokus Garetha Balea. Televízne zábery však neskôr odhalili, že Karius tesne pred prvou nešťastnou situáciou inkasoval tvrdý úder do hlavy od obrancu Realu Sergia Ramosa. Zobraziť fotogalériu k článku:
Liga majstrov (finále): Real Madrid – FC Liverpool

Absolvoval neurologické vyšetrenie

Vyrojili sa špekulácie, že gólmanovu nekoncentrovanosť zapríčinil tento incident. Túto možnosť potvrdili aj lekári vo Všeobecnej nemocnici v Massachusetts v USA, kde Karius absolvoval neurologické vyšetrenia. Podľa výsledkov je pravdepodobné, že Karius utrpel v zápase otras mozgu. "Dôkladne sme ho vyšetrili a pozreli sme si aj opakované zábery. Zobrali sme do úvahy symptómy aj výsledky fyzických vyšetrení a dospeli sme k záveru, že pán Karius v inkriminovanom zápase utrpel otras mozgu. V čase nášho vyšetrenia vykazoval pacient zostatkové symptómy. Objektívne môžme povedať, že bezprostredne po úraze mohol mať výpadky videnia, a to mohlo ovplyvniť jeho výkon," uviedla nemocnica v stanovisku. Lekári zároveň dodali, že očakávajú jeho úplne zotavenie.
 

Zdroj: Webnoviny.sk - Lekári určili príčinu chýb brankára Kariusa z FC Liverpool vo finále Ligy majstrov proti Realu © SITA Všetky práva vyhradené.