Slovensko / 01. október 2018

Liberáli odmietajú zmrazovanie platov a hru na city občanov, Sulík poslal Matovičovi výzvu

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 1. október (WebNoviny.sk) -  S návrhom zmrazenia platov ústavných činiteľov z dieľne hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti nesúhlasí ani opozičná strana Sloboda a solidarita.

V rozpore s ústavou

Ako pre agentúru SITA uviedla predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová, zmrazenie platov ústavných činiteľov pre rok 2017 nebolo v súlade s Ústavou SRÚ. "SaS čaká na systémové riešenie úpravy platov a nie každoročné zmrazovanie, ktoré je v rozpore s ústavou. SaS odmieta hru na city občanov. Vyzývame koaličné strany, aby predložili funkčné riešenie. V opačnom prípade bude téma zdrojom konfliktov a populizmu, v ktorom sa predbiehajú niektoré koaličné aj opozičné politické strany," uviedla Blahová. Ako podotkla, OĽaNO s SaS o tomto návrhu ani nediskutovalo. "Téma bola opakovane predmetom poslaneckého grémia, OĽaNO pozná náš názor, napriek tomu to predložili," uviedla.

Schopní ľudia nechcú byť poslancami

Podľa Blahovej treba širokú zhodu na návrhu, ktorý bude platiť roky a ktorý sa nebude každoročne meniť. "Čakáme, že takýto okrúhly stôl bude. Nepredpokladám však, že by sa to vyriešilo v tomto volebnom období," uviedla. "To naozaj spoločnosť nie je schopná nájsť tri milióny na zvýšenie platov svojich zákonodarcov?" reagoval predseda strany Richard Sulík na svojom profile na sociálnej sieti facebook. Zdôvodňuje to najmä svojou skúsenosťou "s tým, že schopní ľudia, ktorí sa vedia uživiť lepšie, odmietajú za poslanca kandidovať." Na záver svojho príspevku poslal predsedovi hnutia OĽaNO Igorovi Matovičovi otázku, či si nemôže ceniť prácu poslanca viac a vyzýva ho, aby predstavil reformu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Liberáli odmietajú zmrazovanie platov a hru na city občanov, Sulík poslal Matovičovi výzvu © SITA Všetky práva vyhradené.