Slovensko / 10. júl 2018

Ministerstvo reaguje na informácie o „slovenskej diplomatke“ Tvarožkovej

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) - Eva Tvarožková, ktorá neplatila nájom na misii na Novom Zélande, nie je zamestnankyňou ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí a nepôsobí na zastupiteľskom úrade SR v zahraničí.

Tvarožková je zamestnankyňou EEAS (Európska služba pre vonkajšiu činnosť), na Novom Zélande pôsobila ako diplomat EÚ. Ministerstvo tak reaguje na medializované informácie, že Tvarožková ako "slovenská diplomatka" dlhuje 20-tisíc novozélandských dolárov.


Ako v utorok upozornil denník SME, Tvarožková podľa majiteľa nehnuteľnosti vo Wellingtone Matthewa Ryana neplatila za nájom a dlhuje mu 20-tisíc novozélandských dolárov vrátane náhrady škôd.

Ako ďalej informuje denník SME, na situáciu reagoval aj zastupujúci premiér Winston Peters, podľa ktorého to je hanebné, ale nedá sa s tým nič robiť. Tribunál, ktorý rieši spory nájomcov, v utorok vyhlásil, že Tvarožková nič platiť nemusí, pretože ju chráni diplomatická imunita. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Ministerstvo reaguje na informácie o „slovenskej diplomatke“ Tvarožkovej © SITA Všetky práva vyhradené.