Kultúra / 19. apríl 2018

Modelka Cara Delevigne kritizovala majiteľa festivalu Coachella, vyčíta mu aj podporu zbraní

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 18. apríla (SITA) - Anglická herečka a modelka Cara Delevingne sa na sociálnych sieťach pustila do jedného z najväčších amerických hudobných festivalov Coachella a jeho majiteľa Philipa Anschutza. Toho obvinila, že podporuje práva vlastníkov zbraní a naopak bojuje proti právam LGBT komunity.

"Naďalej odmietam ísť na festival, ktorý vlastní niekto, kto je proti LGBT a za zbrane," napísala Cara v príspevku na Instagrame. Anschutz, 78-ročný americký podnikateľ, ktorý sa stal majiteľom festivalu v roku 2001, na jej príspevok zareagoval s tým, že LGBT komunitu podporuje "z celého srdca".


Americké médiá už dávnejšie informovali o tom, že Anschutz má blízko ku krajne pravicovým organizáciám a viaceré z nich v minulosti aj financoval. Viackrát sa v uplynulých rokoch ostro vyjadril aj na adresu organizácií, ktoré sa zasadzujú za väčšiu kontrolu zbraní. Minulý rok im napríklad odkázal, že sa za svoju činnosť "môžu hanbiť".

V reakcii na stanovisko Cary Delevingne však Anschutz vyhlásil, že ľutuje, ak niekedy prispel na činnosť organizácií, ktoré bojujú proti právam LGBT komunity. "Zaväzujem sa, že si dám pozor, aby sa to už nikdy nestalo," napísal. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Modelka Cara Delevigne kritizovala majiteľa festivalu Coachella, vyčíta mu aj podporu zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.