Kultúra / 09. november 2020

MTV Europe Music Awards ovládla popová skupina BTS, Lady Gaga odišla len s jednou trofejou

        
        
        
          
        
        
        9.11.2020 (Webnoviny.sk) - Nedeľné udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská popová skupina BTS, ktorá získala štyri trofeje. Sedemčlenná chlapčenská formácia zo Soulu získala ceny za najlepšiu pieseň (Dynamite) a najlepší virtuálny koncert, vyhlásili ju za najlepšiu skupinu a taktiež ocenili jej fanúšikov.

Trofej pre najlepšiu interpretku získala Lady Gaga, ktorá mala pred udeľovaním cien v hre najviac nominácií, no napokon bodovala len v jednej kategórii.

David Guetta zahral z Budapešti

Cardi B vyhlásili za najlepšiu hip-hopovú interpretku, Coldplay získali cenu v rockovej kategórii, Haley Williams medzi alternatívnymi interpretmi, Little Mix ovládli pop a Karol G latino, pričom posledná menovaná si spolu s Nicki Minaj vyslúžila vďaka nahrávke Tusa aj trofej v kategórii Najlepšia spolupráca. David Guetta, ktorého vyhlásili za najlepšieho interpreta v kategórii elektronickej hudby, počas šou aj zahral z pódia v Budapešti. Okrem neho sa v programe predstavili napríklad aj Alicia Keys, Sam Smith, Doja Cat a DaBaby, pričom v súvislosti s pandémiou koronavírusu ich vystúpenia nakrúcali na rôznych miestach po Európe. O moderovanie galavečera sa postarala dievčenská skupina Little Mix. Organizátori si pripomenuli aj nedávno zosnulého Eddieho Van Halena, ktorému vzdali poctu Tom Morello a St. Vincent.

Špeciálnu cenu získali novinárky

Špeciálnu MTV EMA Generation Change Award, ktorú počas ceremoniálu udelili už tretí rok po sebe, dali piatim ženám, ktoré "zasvätili svoj čas, energiu a schopnosti snahám o rasovú a sociálnu spravodlivosť na celom svete". Sú to investigatívna novinárka Kiki Mordi, ktorá v Nigérii bojuje za ukončenie činnosti špeciálneho policajného protikorupčného oddielu známeho ako SARS, bojovníčka za rasovú spravodlivosť vo Veľkej Británii Temi Mwale, fotografka Catherhea Potjanaporn, ktorá v Malajzii bojuje proti kolorizmu, brazílska módna žurnalistka Luiza Brasil a čierna transrodová spisovateľka a aktivistka Raquel Willis zo Spojených štátov.

MTV EMAs 2020

 • prehľad víťaziek a víťazov
Najlepší videoklip: DJ Khaled featuring Drake - Popstar (starring Justin Bieber) Najlepší interpret alebo interpretka: Lady Gaga Najlepšia pieseň: BTS - Dynamite Najlepšia spolupráca: Karol G - Tusa ft Nicki Minaj Najlepší popový interpret alebo interpretka: Little Mix Najlepšia skupina: BTS Najlepší nováčik: Doja Cat Najväčší fanúšikovia: BTS Najlepší latino interpret alebo interpretka: Karol G Najlepší rockový interpret alebo interpretka: Coldplay Najlepší hip-hopový interpret alebo interpretka: Cardi B Najlepší elektronický interpret alebo interpretka: David Guetta Najlepší alternatívny interpret alebo interpretka: Hayley Williams Video pre dobro: H.E.R. - I Can't Breathe Najlepší interpret z relácie MTV Push: YUNGBLUD Najlepší virtuálny koncert: BTS BANG BANG CON - The Live


Zdroj: Webnoviny.sk - MTV Europe Music Awards ovládla popová skupina BTS, Lady Gaga odišla len s jednou trofejou © SITA Všetky práva vyhradené.