Kultúra / 29. december 2017

Na amerického rappera Chief Keefa vydali zatykač

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 29. decembra (WebNoviny.sk) - Úrady v Kalifornii vydali zatykač na amerického rappera Chief Keefa. Stalo sa tak po tom, ako sa nedostavil na súdne pojednávanie v prípade menšej dopravnej nehody, ktorej účastníkom bol v septembri. Informoval o tom portál TMZ.


Spomínaná nehoda sa stala v Los Angeles a 22-ročného rappera podľa zdrojov TMZ v tom čase pristihli, ako šoféruje aj napriek "pozastavenému alebo zrušenému vodičskému preukazu". Rodák zo Chicaga sa mal v tomto prípade postaviť pred súd začiatkom decembra, no neurobil tak.

Rapperov zástupca sa v tejto súvislosti pre magazín Billboard vyjadril, že jeho absenciu spôsobil zmätok týkajúci sa dátumu pojednávania. "Keef neberie svoje právne záležitosti na ľahkú váhu a berie plnú zodpovednosť za svoje konanie. Jeho právny tím začal vzhľadom na situáciu okamžite konať a pracujú na tom, aby dátum pojednávania preložili," uviedol s tým, že si je istý, že sa situácia rýchlo vyrieši.


Chief Keef

* vlastným menom Keith Cozart, debutoval na hudobnej scéne v roku 2012 štúdiovkou Finally Rich. Na konte má tiež album Nobody (2014), dvojalbum Bang 3 (2015), štúdiovku Dedication (2017) či 18 mixtapeov. Spolupracoval s interpretmi ako 50 Cent, Young Jeezy, Gucci Mane, French Montana, ASAP Rocky či Travis Scott. V tomto roku mal početné problémy so zákonom, obvinili ho napríklad z držby drog či jazdy pod vplyvom návykových látok. Informácie pochádzajú z webstránok www.billboard.com, www.tmz.com a archívu agentúry SITA.  

Zdroj: Webnoviny.sk - Na amerického rappera Chief Keefa vydali zatykač © SITA Všetky práva vyhradené.