Kultúra / 20. september 2018

Na festival Sziget príde Ed Sheeran, zaspieva aj v Klagenfurte a Prahe

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 20. septembra (WebNoviny.sk) - Organizátori maďarského festivalu Sziget zverejnili meno prvého headlinera budúcoročného programu. Je ním anglický spevák a hudobník Ed Sheeran.

Koncerty v Klagenfurte a Prahe

Dvadsaťsedemročný muzikant na podujatí vystúpi v stredu 7. augusta. Festival Sziget sa bude konať v Budapešti od 7. augusta do 13. augusta 2019. Predpredaj vstupeniek na podujatie odštartuje 1. októbra. Sheeran v lete nezavíta len do Maďarska. Rodák z anglického Halifaxu navštívi v rámci turné Divide aj Rakúsko a Českú republiku. V rakúskom Klagenfurte si ho budú môcť priaznivci vypočuť 28. júna na Wörthersee Stadione a 7. júla sa zase predstaví na pražskom letisku Letňany.

Má štyri ceny Grammy štyri BRIT Awards

Edward Christopher Sheeran debutoval v roku 2011 albumom +, po ktorom nasledovali štúdiovky x (2014) a ÷ (2017). So všetkými tromi nahrávkami dobyl UK Chart, pričom s druhou a treťou sa dostal na vrchol aj v americkom rebríčku Billboard 200. Na konte má štyri ceny Grammy, štyri BRIT Awards a tiež dve Ivor Novello Awards. Informácie pochádzajú od PR manažérky festivalu Sziget Silvie Turnerovej, z webstránky www.edsheeran.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Na festival Sziget príde Ed Sheeran, zaspieva aj v Klagenfurte a Prahe © SITA Všetky práva vyhradené.