Slovensko / 23. máj 2018

Na Slovensko pricestuje jednotka amerických vojakov, budú plniť úlohy výcviku a poradenstva

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Na územie Slovenskej republiky pricestuje jednotka amerických vojakov, ktorí budú plniť úlohy výcviku a poradenstva v rámci spolupráce ozbrojených síl Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických.

Materiál v stredu odobrila vláda SR s tým, že skupina vojakov by mala pricestovať na prelome júna a júla tohto roka. Americkí vojaci budú pôsobiť v Martine a na našom území by mali byť 18 mesiacov.


Dokument počíta s príchodom maximálne štyroch vojakov a dvoch kusov vojenskej techniky. Podľa rezortu obrany je príchod amerických vojakov ideálnou príležitosťou na upevnenie spolupráce Slovenskej republiky a Spojených štátov amerických.

 "Spolupráca Slovenskej republiky so Spojenými štátmi americkými je realizovaná dlhodobo na veľmi vysokej úrovni, čoho prejavom je aj intenzívna spolupráca ich ozbrojených síl najmä v oblasti vojenského výcviku a vojenských cvičení. Navrhované pôsobenie predstavuje výrazný prínos pre Ozbrojené sily Slovenskej republiky a vytvára bázu na rozvoj bilaterálnej spolupráce v tejto oblasti," uvádza sprievodný materiál z rezortu obrany.

Vyslanie amerických vojakov na naše územie musí odobriť ešte Národná rada SR. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensko pricestuje jednotka amerických vojakov, budú plniť úlohy výcviku a poradenstva © SITA Všetky práva vyhradené.