Ekonomika / 19. december 2017

Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zimnú údržbu

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 19. decembra (WebNoviny.sk) - Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) kúpila sedem nových sypačov na zabezpečenie zimnej údržby. Päť z nich využije na novovybudovaných úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest a zvyšné dva na obchvate Bánoviec nad Bebravou (R2 Ruskovce - Pravotice) a na úseku D1 Dubná Skala - Turany.

"Dva nové stroje sa budú starať o zjazdnosť na úseku R2 Zvolen, východ - Pstruša, ďalšie dva zas na kysuckom úseku D3 Svrčinovec - Skalité a jeden na úseku D3 Žilina, Strážov - Žilina, Brodno. Nové sypače pribudnú aj na strediskách v Trenčíne a Martine," informovala v utorok hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Štyri sypače už plnia svoju funkciu, piaty bude dodaný do konca tohto roka a zvyšné dva pribudnú v januári 2018.


Zimnú údržbu diaľnic a rýchlostných ciest zabezpečuje šestnásť stredísk NDS. K dispozícii majú 174 univerzálnych sypačov, dvadsaťšesť samostatných vozidiel s pluhmi, resp. radlicou a dvadsať snehových fréz.

Za dodávateľa siedmich sypačov s príslušenstvom pre zabezpečenie zimnej údržby vybrala NDS prostredníctvom verejnej súťaže spoločnosť Mercedes-Benz Slovakia, s. r. o., Bratislava. Zmluvná cena zákazky je 1,736 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,09 mil. eur vrátane DPH), zmluva bola uzatvorená koncom septembra tohto roka. Vyplýva to z výsledku verejného obstarávania zverejneného v októbri tohto roka.

Sypače s podvozkom 6x6 s komunálnou hydraulikou na pohon pracovných nadstavieb sa firma zaviazala dodať najneskôr do štyroch mesiacov od účinnosti zmluvy. Predpokladaná cena za dodávku sypačov bola 1,75 mil. eur bez dane. V súťaži predložili ponuku dvaja uchádzači, okrem úspešného aj spoločnosť HYCA, s. r. o., Pezinok. O výbere dodávateľa rozhodla elektronická aukcia. Mercedes-Benz Slovakia v nej navrhol o 340 eur nižšiu cenu ako konkurent a s podielom subdodávok 58,8 %. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Národná diaľničná spoločnosť zakúpila sedem nových sypačov na zimnú údržbu © SITA Všetky práva vyhradené.