Svet / 07. jún 2021

Nemecko zrušilo vakcinačné obmedzenia, na očkovanie sa už môžu prihlasovať aj 12-ročné deti

        
        
        
          
        
        
        7.6.2021 (Webnoviny.sk) - Nemecko v pondelok zrušilo obmedzenia pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 a na očkovanie sa môžu hlásiť všetci obyvatelia krajiny vo veku nad 12 rokov. Doteraz v Nemecku pri vakcinácii uprednostňovali starších a najzraniteľnejších ľudí a vybrané profesie.

Do vakcinačnej kampane sa v pondelok v krajine zapojilo viac ako šesťtisíc závodných lekárov, ktorí pomôžu pri očkovaní zamestnancov vo svojich firmách.

Viac o téme: Koronavírus

Predstavitelia nemeckého zdravotníctva však vyzvali na trpezlivosť. „Dodávky vakcín sú stále nedostatočné vzhľadom na vysoký dopyt," povedal pre médiá nemeckého vydavateľstva Funke Ulrich Weigeldt, šéf organizácie zastupujúcej praktických lekárov. Niekoľko nemeckých spolkových krajín zatiaľ systém uprednostňovania určitých skupín pacientov pri očkovaní v špecializovaných vakcinačných centrách ponechalo v platnosti. Aspoň jednu dávku očkovacej látky proti koronavírusu v Nemecku k piatku minulého týždňa dostalo už 45,4 percenta populácie. Úplne je zaočkovaných už 20,7 percenta obyvateľstva krajiny.

Zdroj: Webnoviny.sk - Nemecko zrušilo vakcinačné obmedzenia, na očkovanie sa už môžu prihlasovať aj 12-ročné deti © SITA Všetky práva vyhradené.