Šport / 14. jún 2018

Nový tréner Realu Madrid Lopetegui prirovnal odvolanie k najhoršiemu dňu od smrti matky

        
        
        
          
        
        
        MADRID 14. júna (WebNoviny.sk) - Futbalový tréner Julien Lopetegui má za sebou turbulentné dni. V utorok, ešte ako kouč španielskej reprezentácie, súhlasil s ponukou Realu Madrid, nasledujúci deň však prišiel o post šéfa lavičky "La Furia Roja".

Najsmutnejší moment

Španielska kráľovská futbalová federácia (RFEF) deň pred začiatkom majstrovstiev sveta v Rusku rozhodla pre nečakaný krok a odvolala Lopeteguiho, údajne preto, že svoje rozhodnute nekonzultoval s vedením španielskeho futbalu. "Toto odvolanie, iba dva dni pred naším prvým duelom na MS ma veľmi sklamalo. Bol to pravdepodobne najsmutnejší moment v mojom živote od smrti mojej matky," priznal vo štvrtok Lopetegui na oficiálnom predstavení v novej funkcii. Napriek tomu Lopetegui bude sledovať svojich bývalých zverencov proti Portugalsku. "Budem im fandiť ako každý Španiel," dodal 51-ročný kouč.

Interpretované ako nelojálnosť

Na jeho stranu sa postavil aj nový šéf - hlava Realu Madrid Florentino Pérez. "Je to prejav pýchy a neúcty k Realu Madrid. To, čo spravil prezident RFAF Luis Rubiales, je bezprecedentné a nedá sa ničím ospravedlniť," povedal Pérez. Rovnako pripomenul angažovanie Antonia Conteho na lavičku Chelsea pred majstrovstvami Európy 2016 a Louisa van Gaala Manchestrom United pred MS 2014. "Mali sme plné právo uzavrieť našu dohodu o spolupráci. Niekto to však interpretoval ako nelojálnosť," dodal Pérez.
Viac o téme: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2018:  

Zdroj: Webnoviny.sk - Nový tréner Realu Madrid Lopetegui prirovnal odvolanie k najhoršiemu dňu od smrti matky © SITA Všetky práva vyhradené.