Kultúra / 03. január 2018

Otec Amy Winehouse verí, že ho navštevuje duch jeho dcéry

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 3. januára (WebNoviny.sk) - Mitcha Winehousea, otca zosnulej anglickej speváčky Amy Winehouse, vraj navštevuje jej duch. Vyjadril sa tak v rozhovore pre britský denník The Sun, v ktorom uviedol, že ho dcéra "neprestajne duchovne" sprevádza.

Niekedy sa mu podľa jeho slov dejú zvláštne veci. Ako uviedol, v ich dome v Kente napríklad jej duch sedáva na jeho posteli. "Jej duch príde a sadne si na koniec mojej postele. Len tam tak sedí a vyzerá ako ona, s tou jej krásnou tvárou, a pozerá sa na mňa. Opýtam sa jej, či je v poriadku, pretože som nervózny, keď tam je. Ale je svojím spôsobom upokojujúce, že je pri mne," uviedol.

Winehouse verí, že ho s manželkou Amy prišla raz navštíviť aj v podobe vtáka, ktorého mala vytetovaného na ruke. "Týždeň po jej smrti som bol v dome mojej sestry, počuli sme buchnutie a do skla narazil drozd, ktorý vyzeral rovnako ako ten na Amynom tetovaní. Prišli sme k nemu, zdvihli ho a položili na bidlo. Stalo sa to v noci, keď vtáky nelietajú, a on sa vrátil a sadol si mi na nohu. Keď sme ho znova vrátili, prišiel, sadol si medzi nás a spieval. Teraz všade vidím drozdy. Vy si pomyslíte, že je to len vták, ale ja viem, že je to ona," povedal a dodal, že je "veľa vecí, ktoré sa mu stávajú a nevie ich vysvetliť".

Amy Winehouse *

* vydala počas života dva albumy - Frank (2003) a Back to Black (2006), posmrtne vyšla aj jej tretia nahrávka Lioness: Hidden Treasures (2011). Držiteľka šiestich cien Grammy a troch Ivor Novello Awards sa však od roku 2007 pravidelne objavovala v bulvárnych médiách v súvislosti so závislosťou od drog a alkoholu, zdravotnými a psychickými problémami. Zomrela v roku 2011. Informácie pochádzajú z webstránky www.thesun.co.uk a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Otec Amy Winehouse verí, že ho navštevuje duch jeho dcéry © SITA Všetky práva vyhradené.