Šport / 18. jún 2018

Peter Sagan chváli organizátorov Tour de Suisse aj seba za rekordné zápisy

        
        
        
          
        
        
        BELLINZONA 18. júna (WebNoviny.sk) - Slovenský cyklista Peter Sagan je opäť o čosi lepšie naladený pred Tour de France. Práve skončené preteky Okolo Švajčiarska priniesli trojnásobnému majstrovi sveta a lídrovi tímu Bora-Hansgrohe vylepšenie dvoch rekordných zápisov.

Vďaka víťazstvu v 1. etape zvýšil počet svojich triumfov v rýchlych koncovkách na 16 a na konci zasa po siedmy raz získal čierny dres určený pre víťaza bodovacej súťaže. Od roku 2012 našiel len raz premožiteľa v obľúbenej šprintérskej súťaži, pred dvoma rokmi ho v nej zdolal Argentínčan Maximiliano Richeze.

"Je dobré zakončiť Tour de Suisse s dvoma rekordnými zápismi - siedmym triumfom v bodovačke a celkovým počtom 16 víťazných etáp. Tohtoročná edícia týchto pretekov bola pravdepodobne jedna z najlepších. Pomohla k tomu excelentná organizácia, množstvo divákov v každom meste a aj pekné počasie. Je pekné vidieť, ako tieto preteky rastú v každom aspekte," uviedol Peter Sagan prostredníctvom svojej prezentácie na facebooku.

Veľa tvrdej práce

Mladší zo Saganovcov v 82. ročníku Tour de Suisse ovládol druhú etapu s cieľom vo Frauenfelde, keď v špurte zdolal veľkého kolumbijského rivala Fernanda Gaviriu z tímu Quick-Step Floors. Čierny dres pre víťaza bodovacej súťaže získal aj vďaka jednému tretiemu a dvom štvrtým miestam v koncovkách etáp. V závere ho síce bodovo dostihol jeho austrálsky súper Michael Matthews (Sunweb), v prospech Sagana a jeho celkového triumfu však rozhodla víťazná etapa. "Za mojím úspechom je veľa tvrdej práce. Dúfam, že moje nohy ešte nie sú na vrchole, pretože pred Tour de France sa potrebujem ešte trochu zlepšiť," reagoval Peter Sagan po víťaznej etape vo Frauenfelde.

Spokojný športový riaditeľ Poitschke

Saganove výkony vyzdvihol aj športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke. "Celkovo môžeme byť spokojní s našimi výsledkami vo Švajčiarsku. Mali sme cieľ vyhrať aspoň jednu etapu a zásluhou Petra Sagana sa nám to aj podarilo. Peter bol rovnako blízko k víťazstvám vo všetkých šprintérskych koncovkách," povedal Enrico Poitschke na webe tímu Bora-Hansgrohe. Na Sagana aj jeho krajanov z tímu Bora-Hansgrohe najbližšie čakajú majstrovstvá Česka a Slovenska, ktoré sa uskutočnia v závere tohto týždňa v Plzni a Karlových Varoch. Preteky s hromadným štartom mužov a pretekárov do 23 rokov prídu na rad ako posledné v nedeľu 24. júna od 10.30 h v Plzni. "Najbližšie absolvujem majstrovstvá Slovenska počas budúceho víkendu a potom, samozrejme, Tour de France," pritakal Peter Sagan.

Peter Sagan na Okolo Švajčiarska

 • prehľad víťazstiev (2011 - 2018)
2011 - 2 víťazstvá a spolu 5x na pódiu (2-1-2) 2012 - 4 víťazstiev (4-0-0) + triumf v bodovacej súťaži 2013 - 2 víťazstvá (2-1-0) + triumf v BS 2014 - 1 víťazstvo (1-1-1) + triumf v BS 2015 - 2 víťazstvá (2-2-0) + triumf v BS 2016 - 2 víťazstvá (2-1-1) 2017 - 2 víťazstvá (2-1-0) + triumf v BS 2018 - 1 víťazstvo (1-0-1) + triumf v BS


Zdroj: Webnoviny.sk - Peter Sagan chváli organizátorov Tour de Suisse aj seba za rekordné zápisy © SITA Všetky práva vyhradené.