Šport / 03. marec 2020

Prezident Interu Miláno verbálne napadol šéfa Serie A, nazval ho najtemnejším klaunom

        
        
        
          
        
        
        3.3.2020 (Webnoviny.sk) - Prezident talianskeho futbalového klubu Inter Miláno Steven Zhang čelí disciplinárnemu konaniu za útok na šéfa najvyššej národnej súťaže Serie A.

Zhang totiž v súvislosti s krokmi ligy v boji so šíriacim sa koronavírusom označil Paola dal Pina na instagrame ako "najväčšieho a najtemnejšieho klauna, akého kedy videl".

Počas ostatných dvoch víkendov vedenie Serie A odložilo hneď niekoľko duelu vrátane dôležitého súboja Interu na pôde Juventusu Turín. Dôvodom je, že v Taliansku je už viac ako 2000 osôb nakazených koronírusom a podľahlo mu už viac ako 50 ľudí.

V ostatnom kole sa mali ligové súboje pôvodne konať bez divákov, napokon však prišlo k odloženiu piatich zápasov. Spomenutý zápas Juve - Inter pritom niekoľko hodín pred jeho začiatkom presunuli až na máj. Rozpis súťaže môže prejsť ďalšou zmenou v stredu na mimoriadnom rokovaní vedenia Serie A v Ríme.

Odloženie prestížneho duelu medzi Juventusom a Interom vyvolalo vlnu nevôle a na vedenie súťaže smerovala veľkú vlna kritiky za to, že si nechá diktovať od turínskeho tímu, ktorý nechcel hrať dôležitý domáci duel bez podpory na tribúnach.

"Je čas sa postaviť a prevziať zodpovednosť," napísal tiež Zhang na adresu Dal Pina. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Interu Miláno verbálne napadol šéfa Serie A, nazval ho najtemnejším klaunom © SITA Všetky práva vyhradené.