Kultúra / 04. júl 2019

Quentin Tarantino plánuje skončiť s nakrúcaním filmov a svoju kreativitu chce využiť inde

        
        
        
          
        
        
        4.7.2019 (Webnoviny.sk) - Americký režisér a scenárista Quentin Tarantino plánuje skončiť s nakrúcaním filmov, pričom sa chce začať venovať iným veciam.

"Myslím, že čo sa týka kinofilmov, prišiel som na koniec cesty. Vidím sa, ako píšem knihy a začínam písať pre divadlo, aby som bol stále kreatívny," povedal 56-ročný filmár pre austrálsky magazín GQ. "Myslím, že som filmom dal všetko," dodal.

Tarantino v máji na festivale v Cannes vo svetovej premiére predstavil svoj deviaty film Vtedy v Hollywoode. Po ňom by mal nasledovať ešte jeden, posledný projekt. Ako však filmár podotkol, možno sa s ďalším filmom ani nebude obťažovať, ak sa novinke bude dobre dariť.

"Nuž, ak ho naozaj veľmi dobre príjmu, možno ani nepôjdem na desiaty. Možno skončím už teraz. Možno skončím, ešte kým sa mi darí. Uvidíme," skonštatoval.

Quentin Jerome Tarantino

...je držiteľom Oscara za scenár kultovej snímky Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994). Na cenu americkej Akadémie filmových umení a vied ho nominovali tiež za réžiu tohto filmu a za scenár a réžiu snímky Nehanební bastardi (2009). V roku 2013 si na konto pripísal Zlatý glóbus a Oscara za scenár westernu Divoký Django (2012). Okrem toho má na konte aj filmy Gauneri (1992), Jackie Brownová (1997), Kill Bill (2003), Kill Bill 2 (2004), Osem hrozných (2015) a segment Auto zabijak projektu Grindhouse (2007), pričom sa podieľal aj na snímkach Štyri izby (1995) a Sin City - mesto hriechu (2005).
Informácie pochádzajú z webstránky www.gq.com.au a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Quentin Tarantino plánuje skončiť s nakrúcaním filmov a svoju kreativitu chce využiť inde © SITA Všetky práva vyhradené.