Kultúra / 27. marec 2019

Rodina zosnulého dídžeja Aviciiho založila na jeho počesť nadáciu, pomôže aj prevencii samovrážd

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) - Rodina zosnulého DJ-a Aviciiho (vlastným menom Tim Bergling, pozn. redakcie), založila na jeho počesť nadáciu Tim Bergling Foundation.

Venovať sa bude aj prevencii samovrážd

"Tim chcel meniť veci k lepšiemu," uviedla jeho rodina vo vyhlásení. "Založenie nadácie v jeho mene je spôsob, ako si uctiť jeho pamiatku a pokračovať robiť veci v jeho duchu," vysvetlili. Nadácia sa bude spočiatku venovať mentálnemu zdraviu a prevencii samovrážd. Jej aktivity sa však za krátky čas rozšíria o témy ako klimatická zmena, ochrana ohrozených druhov živočíchov, ako aj ochrana prírody. Zameriavať sa bude na programy v Berglingovom rodnom Švédsku i v zahraničí.

Jeho telo našli v hotelovej izbe

Tim Bergling tvoril pod umeleckým menom Avicii a jeho hudba zasiahla milióny ľudí po celom svete. Jeho charitatívne projekty pomohli vyzbierať milióny dolárov na boj proti hladu a AIDS. Telo 28-ročného umelca našli v apríli 2018 v hotelovej izbe v Ománe. Tim Bergling, ktorý trpel depresiami, spáchal samovraždu.

Zdroj: Webnoviny.sk - Rodina zosnulého dídžeja Aviciiho založila na jeho počesť nadáciu, pomôže aj prevencii samovrážd © SITA Všetky práva vyhradené.