Slovensko / 22. december 2017

SaS vyzýva inšpekciu, aby preverila tvrdenia expríslušníka SIS obžalovaného v kauze únosu Kováča ml.

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita žiada Inšpekciu ministerstva vnútra, aby preverila tvrdenie Ľuboša K. obžalovaného v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do zahraničia, že cez sprostredkovateľa odovzdal policajnému prezidentovi Tiborovi Gašparovi informácie o vražde Róberta Remiáša a ten údajne nekonal.

Uvádza sa to vo vyhlásení podpredsedu liberálov Ľubomíra Galka. "Po tom, čo národná rada zrušila Mečiarove amnestie ústavným spôsobom, by sme očakávali razantné konanie orgánov činných v trestnom konaní a obnovenie súdneho procesu," zdôraznil Galko.


Bývalý príslušník SIS Ľuboš K., ktorý v rozhovore pre denník SME priznal svoju účasť na zavlečení Kováča ml. mimo iného uviedol, že "pred uplynutím premlčacej lehoty v kauze vraždy Remiáša som jednému priateľovi z polície povedal, že mám informácie aj o tejto trestnej veci. On je kamarátom policajného prezidenta Tibora Gašpara, tak som ho požiadal, aby mu to prezentoval. Aj mu to oznámil, ale Gašpar sa k tomu nevyjadril, ani vo veci nekonal. Takže myslím, že pani Remiášová by dnes mala ísť za pánom Gašparom a dať mu facku za to, že nekonal".

Ľuboš K., ktorý je jedným z obžalovaných v kauze zavlečenia z roku 1995, bol na Slovensku právoplatne odsúdený za falšovanie zmeniek, neskôr ho na úteku zadržali orgány v africkom Mali. Jeho súčasný pobyt nie je známy. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - SaS vyzýva inšpekciu, aby preverila tvrdenia expríslušníka SIS obžalovaného v kauze únosu Kováča ml. © SITA Všetky práva vyhradené.