Kultúra / 23. január 2020

Skupina Slipknot prvýkrát zavíta na Slovensko, predvedie nadupanú šou

        
        
        
          
        
        
        23.1.2020 (Webnoviny.sk) - Po návrate na prvú priečku oficiálnej UK Albums Chart s ich ospevovaným šiestym štúdiovým albumom We Are Not Your Kind, Slipknot vyrazil na turné naprieč Európou.

Pilotný koncert odštartovali v januári v írskom Dubline. Hneď prvé zábery z koncertu napovedajú, že pôjde o prepracovanú, nielen hudobnú nálož.

Unikátnu pódiovú scénu umocní zážitok z kvalitnej tvrdej muziky, ale tiež povestné masky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou vystúpení amerických megahviezd. V Bratislave tak bude 29. júla 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu horúco kvôli počasiu i nadupanej šou.

Kultúrny fenomén

Frontman skupiny Slipknot Corey Taylor prezradil: „Je to skvelý pocit ísť opäť na také rozsiahle turné po Európe a Británii. Bez ohľadu na to, koľkokrát sem prídeme, vždy cítime, že to nie je dosť, a ani nehráme vo všetkých mestách, v ktorých chceme. No jedna vec je istá: publikum je vždy jedným z najlepších na svete.“
https://www.youtube.com/watch?v=qw2LU1yS7aw Rovnako ako dobýjajú vrcholové priečky v Británii, Slipknot sa stal kultúrnym fenoménom a kapelou, ktorá debutovala na prvých priečkach v USA, Austrálii, Kanade, Japonsku, Írsku, Belgicku a Fínsku, ale zarezonovala aj tretími miestami v Nemecku, Francúzsku, Nórsku, Taliansku, Holandsku a Novom Zélande.

Najsilnejší album ich kariéry

Recenzie albumu We Are Not Your Kind sa objavili naprieč širokým mediálnym spektrom, posilňujúc inováciu a kreatívnu víziu kapely z Iowy, do oslavy ich dvadsaťročnej existencie. „S ich novým štúdiovým albumom vydal Slipknot jeden z najsilnejších albumov ich kariéry,“ komentoval portál Consequence of Sound s The Independent vyhlasujúc: „Číra ambícia We Are Not Your Kind je skrátka taká ohromujúca ako ich kľúčová nahrávka Iowa – dynamika môže byť dokonca lepšia.“ The Ringer vyhlásil: „Šiesty album Slipknotu...potvrdzuje argument, že je to najdôležitejšia kapela žánru heavy vo svojej ére,“ zatiaľ čo Kerrang! dosvedčuje: „20 rokov od ich debutu je Slipknot bezočivý, nebojácny a radostný ako nikdy predtým.“ Vulture chválil LP za „vír zúbkatých rifov, bojové bicie a guľometnú poéziu od Taylora“ a NME to povedali jednoducho: „Šiesty album The Knot je úžasná nahrávka.“
https://www.youtube.com/watch?v=6fVE8kSM43I We Are Not Your Kind je zvýraznený piesňami „Solway Firth“, „Birth of the Cruel“ a hlavným singlom LPčka „Unsainted“. Všetky tri oficiálne videoklipy vzišli z réžie M. Shawn Crahana a každé sa v rámci celého sveta dostalo do trendov na YouTube (vo všetkých kategóriách, nielen v hudbe) s tým, že Unsainted bolo celosvetovým trendom číslo 1 celých 24 hodín s vyše 58 miliónmi videní iba za dva mesiace. Fanúšikovia i zvedavci sa však v Bratislave môžu tešiť aj na hity, ktoré v hudobnom svete počas 25. ročného pôsobenia kapely Slipknot zarezonovali najviac. Vstupenky na koncert SLIPKNOT - We Are Not Your Kind  budú v predaji od piatka 24. januára 2020 od 10:00 hod. na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Zdroj: Webnoviny.sk - Skupina Slipknot prvýkrát zavíta na Slovensko, predvedie nadupanú šou © SITA Všetky práva vyhradené.