Šport / 02. júl 2019

Slovensko chce usporiadať majstrovstvá Európy v hádzanej žien, kandiduje s Poľskom a Českom

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 2. júla (WebNoviny.sk) - O necelé tri roky sa na Slovensku uskutočnia majstrovstvá Európy v hádzanej mužov, ktorých spoluorganizátorom bude aj Maďarsko.

Po ME 2022 má však Slovenský zväz hádzanej (SZH) podľa aktuálnych informácií záujem aj o vrcholné kontinentálne podujatie o dva roky neskôr v kategórii žien. V roku 2024 pôjde o prvý šampionát žien s 24 účastníkmi, muži budú mať premiéru ešte predtým - už v roku 2020 v Rakúsku, Nórsku a Švédsku. Aj v prípade Slovenska by tentoraz išlo o spoluprácu troch krajín.

Spolupráca s Poľskom a Českom

"Áno, môžem potvrdiť, že sme prejavili záujem organizovať ME žien v roku 2024 spolu s Poľskom a Českom. List s vyjadrením záujmu sme podpísali a odovzdali Európskej hádzanárskej federácii počas konferencie prezidentov EHF 3. júna v Kolíne nad Rýnom. Teraz čakáme na doručenie pracovných materiálov, ktoré budeme musieť vyplniť a odovzdať na EHF. Následne exekutíva EHF rozhodne o pridelení šampionátu," uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár SZH Ivan Sabovik.

Viacero kandidátov na usporiadanie

Okrem triumvirátu Česko, Poľsko a Slovensko prejavilo o ME 2024 záujem v samostatných kandidatúrach Rakúsko, Maďarsko, Rusko, Švajčiarsko a podľa informácií na EHF zvažujú spoločný projekt Rakúsko, Maďarsko a Švajčiarsko. EHF, ktorá sa rozšírením ženského turnaja ME na 24 účastníkov rozhodla dať vrcholné kontinentálne seniorské podujatia do súladu, plánuje distribúciu spomenutých kandidačných dokumentov v prvej polovici júla 2019.

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko chce usporiadať majstrovstvá Európy v hádzanej žien, kandiduje s Poľskom a Českom © SITA Všetky práva vyhradené.