Svet / 11. august 2018

Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc na odstránenie dôsledkov požiarov

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) - Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc na odstránenie dôsledkov devastujúcich lesných požiarov, ktoré vypukli 23. júla a vyžiadali si vysoký počet ľudských životov, a spôsobili rozsiahle materiálne škody.

Ministerstvo zahraničných vecí poskytne z prostriedkov oficiálnej rozvojovej pomoci po 25-tisíc eur dvom miestnym samosprávam najviac zasiahnutým požiarom – mestskej časti Marathonos a mestu Rafina. Pomoc je určená predovšetkým miestnemu obyvateľstvu a na obnovu požiarmi zničenej infraštruktúry.


Lesné požiare, ktoré zasiahli okolie gréckych Atén, si vyžiadali zhruba sto obetí. Prevažná väčšina obetí zomrela v plameňoch, niektorí sa utopili v mori, keď utekali pred ohňom, ktorý tiež poškodil viac ako dvetisíc domov.

Štvrtinu z nich musia zbúrať. S ohňom na oboch stranách hlavného mesta spočiatku bojovalo viac ako 600 hasičov a celá grécka letka hasičských lietadiel a helikoptér. Pomoc ponúkli aj Taliansko, Nemecko, Turecko, Cyprus, Španielsko či Izrael. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko poskytne Grécku humanitárnu pomoc na odstránenie dôsledkov požiarov © SITA Všetky práva vyhradené.