Kultúra / 16. január 2018

Speváčka Dolores O’Riordan z kapely The Cranberries zomrela prirodzene, tvrdí polícia

        
        
        
          
        
        
        LONDÝN 16. januára (WebNoviny.sk) - Britská polícia v utorok informovala, že smrť speváčky írskej kapely The Cranberries Dolores O'Riordan, ktorá zomrela v pondelok ráno v londýnskom hoteli, bola prirodzená.

V pondelok pritom polícia informovala, že príčina smrti je neznáma, čo podľa agentúry AP mohlo vyvolať určité podozrenia. Podľa utorňajšieho stanoviska polície však úmrtie "nie je klasifikované ako podozrivé". Speváčka sa mala v Londýne zúčastniť na krátkom nahrávaní vokálov pre coververziu slávnej skladby The Cranberries Zombie v podaní losangeleskej kapely Bad Wolves.

Na nahrávanie sa tešila

Podľa Dana Waiteho, šéfa nahrávacieho štúdia Eleven Seven, kde sa malo nahrávanie uskutočniť, mu speváčka ešte v pondelok skoro ráno poslala sms-ku, v ktorej uvádzala, že sa na nahrávanie teší. "Vyzerala byť plná života, žartovala a písala, že sa teší na stretnutie so mnou a mojou ženou," povedal Waite. O'Riordan zomrela vo veku 46 rokov. The Cranberries v roku 2017 zrušili pre jej zdravotné problémy časť turné. Podľa informácií, ktoré vtedy manažment zverejnil na domovskej stránke skupiny, boli dôvodom problémy s chrbticou.

Popularita prišla s debutovým albumom

Kapela The Cranberries vznikla v roku 1989 pod názvom The Cranberry Saw Us, ktorý si neskôr zmenila na súčasnú podobu. Stala sa populárna už svojím debutovým albumom Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We? (1993), z ktorého sa predalo po celom svete vyše 40 miliónov kusov. Skupina má na konte aj ďalších päť štúdiových nahrávok - No Need To Argue (1994), To The Faithful Departed (1996), Bury The Hatchet (1999), Wake Up And Smell The Coffee (2001) a Roses (2012). Medzi jej najväčšie hity patria skladby ako Zombie, Linger, I Can't Be With You či Free To Decide.

Zdroj: Webnoviny.sk - Speváčka Dolores O’Riordan z kapely The Cranberries zomrela prirodzene, tvrdí polícia © SITA Všetky práva vyhradené.