Kultúra / 06. august 2019

Speváčka Lana Del Rey napísala skladbu o streľbách v Texase a Ohiu

        
        
        
          
        
        
        6.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americká speváčka Lana Del Rey zverejnila skladbu Looking for America. Tridsaťštyriročná rodáčka z New Yorku prezradila, že novinku napísala a nahrala po tom, ako sa dozvedela o dvoch masových streľbách v texaskom El Pase a v Daytone v Ohiu.

So skladbou jej pomohol producent a hudobník Jack Antonoff. Interpretka na službe Instagram zverejnila video, v ktorom spieva Looking for America v štúdiu.Čerstvá skladba sa však neobjaví na očakávanom albume Norman Fucking Rockwell, ktorý sa dostane na trh v piatok 30. augusta a bude obsahovať 14 piesní. Na štúdiovke sa podieľali okrem Antonoffa aj Laura Sisk, Rick Nowels a Zach Dawes.

Lana Del Rey

... vlastným menom Elizabeth Woolridge Grant, debutovala v roku 2008 EP nahrávkou Kill Kill, po ktorej vydala album Lana Del Ray a.k.a. Lizzy Grant (2010). Do povedomia verejnosti sa však dostala až v roku 2011 vďaka hitu Video Games, ktorý sa prebojoval do top 10 britského singlového rebríčka. Skladba je súčasťou jej druhej štúdiovky Born To Die (2012), ktorá obsahuje aj single Blue Jeans, National Anthem, Dark Paradise, Born To Die alebo Summertime Sadness. S tretím albumom Ultraviolence (2014) po prvý raz dobyla americký rebríček Billboard 200. S nasledujúcou nahrávkou Honeymoon (2015) sa dostala v UK Charte aj Billboarde 200 na druhé miesto a s albumom Lust for Life (2017) oba rebríčky dobyla. Speváčka už stihla získať napríklad dve BRIT Awards, jednu Q Award a jednu Ivor Novello Award. Na konte má tiež štyri nominácie na Grammy a jednu na Zlatý glóbus.
Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Speváčka Lana Del Rey napísala skladbu o streľbách v Texase a Ohiu © SITA Všetky práva vyhradené.