Kultúra / 25. máj 2019

Spice Girls odštartovali comebackové turné, na pódium sa vrátili po siedmich rokoch

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 25. mája (WebNoviny.sk) - Britská skupina Spice Girls v piatok v Dubline odštartovala očakávané comebackové turné. Štvorica, bez Victorie Beckham, sa na koncertné pódium vrátila po siedmich rokoch.

Emma Bunton, Melanie Brown, Melanie Chisholm a Geri Horner sa v dublinskom Croke Park predstavili pred asi 58-tisíc fanúšikmi a fanúšičkami, ktorým zaspievali zmes svojich najväčších hitov. Na koncerte sa zúčastnil aj írsky premiér Leo Varadkar.

Spice Girls ohlásili návrat na koncertné pódiá v novembri po mesiacoch špekulácií. Zatiaľ majú naplánovaných len 13 zastávok v Írsku a Veľkej Británii, ktoré vyvrcholia 15. júna koncertom na londýnskom Wembley.

Spice Girls *

* vznikli v roku 1994. Na konte majú nahrávky Spice (1996), Spiceworld (1997) či Forever (2000). Po veľkom úspechu si dali v roku 2000 pauzu a znova sa stretli v rokoch 2007 a 2008, keď absolvovali svetové turné. Naposledy sa spolu predstavili na záverečnom ceremoniáli londýnskych olympijských hier v roku 2012.
Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Spice Girls odštartovali comebackové turné, na pódium sa vrátili po siedmich rokoch © SITA Všetky práva vyhradené.