Svet / 16. október 2017

Spojené štáty začali vojenské cvičenia s Južnou Kóreou, vláda v Pchjongjangu opäť hrozí útokom

        
        
        
          
        
        
        SOUL 16. októbra (WebNoviny.sk) - Spojené štáty a Južná Kórea začali v pondelok päťdňové námorné vojenské cvičenia. Konajú sa v období napätých vzťahov so Severnou Kóreou. Vláda v Pchjongjangu navyše nedávno opätovne pohrozila, že vystrelí rakety na ostrov Guam, kde majú Američania vojenské základne.


Juhokórejské námorníctvo uviedlo, že na manévroch sa zúčastnia aj stíhačky, vrtuľníky a 40 vojenských lodí a ponoriek spojencov vrátane americkej lietadlovej lode USS Ronald Reagan. Cieľom manévrov má byť precvičenie výmeny informácií, kompatibility a spolupráce.

V uplynulých dňoch absolvovali oba štáty na Kórejskom polostrove už celú radu vojenských aktivít. Naposledy minulý týždeň cvičili spolu s Japonskom prelet bojových stíhačiek nad polostrovom. Tlačová agentúra Jonhap okrem toho vo štvrtok ohlásila príchod najväčšej americkej jadrovej ponorky USS Michigan do Južnej Kórey. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Spojené štáty začali vojenské cvičenia s Južnou Kóreou, vláda v Pchjongjangu opäť hrozí útokom © SITA Všetky práva vyhradené.