Kultúra / 06. marec 2019

V Prahe rozdali Ceny Anděl, najlepšiu skladbu mala kapela Lucie a ocenili aj speváka Mira Žbirku

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) - Česká hudobná akadémia v utorok rozdala v pražskom Fóre Karlín svoje výročné ceny. Kapela Lucie získala dve sošky, a to v kategóriách Album (EvoLucie) a Skladba (Nejlepší, kterou znám).

Rovnaký počet trofejí dostala aj Barbora Poláková, ktorú vyhlásili za najlepšiu sólovú interpretku a uspela aj s videoklipom k piesni 2-8-5. Formácia The Atavists sa stala objavom roka a na konto si pripísala cenu aj v žánrovej kategórii Rock. Skupinou roka sú Monkey Business a sólovým interpretom Miro Žbirka.

V žánrových kategóriách uspeli aj Floex & Tom Hodge (Alternatíva a elektronika), Žamboši (Folk), Dorota Barová (Jazz), Ty nikdy (Rap) a Česká filharmonie (Klasika). Do Siene slávy uviedli Michala Prokopa.

Ceny Anděl za rok 2018

 • prehľad víťazov a víťaziek
Album: Lucie - EvoLucie Skladba: Lucie - Nejlepší, kterou znám Skupina: Monkey Business - Bad Time for Gentlemen Sólový interpret: Miro Žbirka - Double Album Sólová interpretka: Barbora Poláková - ZE.MĚ Objav: The Atavists - Lo-Fi Life Videoklip: Barbora Poláková - 2-8-5 (réžia Jakub Machala, Barbora Poláková) Alternatíva a elektronika: Floex & Tom Hodge - A Portrait of John Doe Folk: Žamboši - Louvre Jazz: Dorota Barová - Iluzjaandel Klasika: Česká filharmonie - B. Martinů: What Men Live By, symfonie č. 1, H 289 Rap: Ty nikdy - Akta X Rock: The Atavists - Lo-Fi Life Sieň slávy: Michal Prokop


Zdroj: Webnoviny.sk - V Prahe rozdali Ceny Anděl, najlepšiu skladbu mala kapela Lucie a ocenili aj speváka Mira Žbirku © SITA Všetky práva vyhradené.