Šport / 04. november 2017

Vandeweghová na malých majstrovstvách sveta postúpila cez Bartyovú do finále proti Görgesovej

        
        
        
          
        
        
        ČU-CHAJ 4. novembra (WebNoviny.sk) - Americká tenistka CoCo Vandeweghová nasadená ako druhá zvíťazila nad austrálskou deviatkou podujatia Ashleigh Bartyovou za 63 minút dvakrát 6:3 v druhom zápase sobotňajšieho semifinále dvojhry na tzv. malých MS pod názvom Hengqin Life WTA Elite Trophy s dotáciou 2 280 935 USD na tvrdom povrchu vonku v čínskom Ču-chaji (31. októbra - 5. novembra). Bol to premiérový vzájomný súboj.

Dvadsaťpäťročná 12. žena svetového rebríčka Vandeweghová po prekonaní 21-ročnej Bartyovej (20.) bude v nedeľu od 9.00 h SEČ bojovať o titul s nemeckou sedmičkou turnaja Juliou Görgesovou, s ktorou má štatistiku 2:2.


Premožiteľka Slovenky Magdalény Rybárikovej zo základnej skupiny Azalea Görgesová v úvodnom semifinále singla prekonala za 72 minút zhodou okolností takisto 6:3, 6:3 Lotyšku Anastasiju Sevastovovú nasadenú ako piatu. Od štvrtka 29-ročná Görgesová, 18. v singlovom renkingu, pred dvoma týždňami získala titul na Kremeľskom pohári v Moskve, ťahá šnúru ôsmich triumfov. Dvadsaťsedemročnej Sevastovovej (15.) sa revanšovala za prehru 4:6, 6:3, 3:6, ktorú inkasovala v júni vo finále na tráve na Malorke. V bilancii zo vzájomných duelov zvýšila na 4:2.

HENGQIN LIFE WTA ELITE TROPHY

 • semifinále
CoCo Vandeweghová (USA-2) - Ashleigh Bartyová (Aus.-9) 6:3, 6:3 za 63 minút Julia Görgesová (Nem.-7) - Anastasija Sevastovová (Lot.-5) 6:3, 6:3 za 72 minút

Zdroj: Webnoviny.sk - Vandeweghová na malých majstrovstvách sveta postúpila cez Bartyovú do finále proti Görgesovej © SITA Všetky práva vyhradené.