Kultúra / 16. august 2018

Video: Paul McCartney zverejnil novú skladbu, k Fuh You ponúkol aj animáciu s textom

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) - Anglický hudobník Paul McCartney zverejnil skladbu Fuh You. Muzikant k novinke predstavil aj animované lyric video.

Sedemdesiatšesťročný spevák sa zároveň podelil o tracklist očakávaného albumu Egypt Station, ktorý ponúkne 16 skladieb.


Na novinke, ktorá sa dostane na trh 7. septembra, sa budú nachádzať okrem Fuh You aj predchádzajúce single I Don't Know a Come On to Me. Na produkcii albumu sa podieľali Greg Kurstin a Ryan Tedder.

James Paul McCartney *

* je jedným z najslávnejších hudobníkov všetkých čias. V rokoch 1960 až 1970 bol členom legendárnej kapely The Beatles. Slávna štvorka, ako kapelu prezývajú, vo Veľkej Británii nahrala a vydala dvanásť štúdiových albumov. Po jej rozpade pôsobil do roku 1981 v skupine Wings, v ktorej hrala aj jeho zosnulá manželka Linda McCartney. Je tiež členom dua The Fireman, s ktorým vydal tri albumy. McCartney má zatiaľ na konte šestnásť sólových štúdioviek. Dva razy ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy, v roku 1988 ako člena The Beatles a o jedenásť rokov neskôr aj ako sólového umelca. Zahral si v snímkach Ťažký deň (1964) či Pomoc (1965).
Tracklist albumu Paul McCartney - Egypt Station: 01 Opening Station 02 I Don’t Know 03 Come On To Me 04 Happy With you 05 Who Cares 06 Fuh You 07 Confidante 08 People Want Peace 09 Hand In Hand 10 Dominoes 11 Back In Brazil 12 Do It Now 13 Caesar Rock 14 Despite Repeated Warnings 15 Station II 16 Hunt You Down/Naked/C-Link
Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Paul McCartney zverejnil novú skladbu, k Fuh You ponúkol aj animáciu s textom © SITA Všetky práva vyhradené.