Správy / 26. júl 2018

Video: Vodiči pozor, na slovenských cestách „úradujú“ falošní policajti, ktorí vyberajú pokuty

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 26. júla (WebNoviny.sk) - Policajný zbor varuje vodičov pred falošnými policajtmi, ktorí sa vydávajú za dopravné hliadky na civilných autách.

 „Zaznamenali sme prípady falošných policajtov, ktorí zastavovali vozidlá a vyberali pokuty. Použili pri tom bežné civilné vozidlo,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Podľa neho je pravda, že aj polícia využíva pri svojej práci civilné vozidlá na prvý pohľad nerozoznateľné od ostatných áut na cestách.Avšak tie, ktoré využívajú falošní policajti, majú s tými policajnými veľmi málo spoločného. „Maximálne maják na prednom skle, ktorý dnes kúpite aj cez internet,“ zdôraznil hovorca.


Zastavený vodič má podľa Slivku vždy právo vidieť záznam priestupku zachytený policajnou hliadkou. Takéto zariadenie sa však nachádza len v skutočných policajných autách. „Okrem toho policajné vozidlá majú zabudovanú svetelnú signalizáciu aj v prednej maske a na zadnom skle,“ dodal Slivka. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Vodiči pozor, na slovenských cestách „úradujú“ falošní policajti, ktorí vyberajú pokuty © SITA Všetky práva vyhradené.