Slovensko / 08. september 2021

Vládu zaujíma moc a ministerské kreslá, Pellegrini vidí riešenie v predčasných voľbách

        
        
        
          
        
        
        8.9.2021 (Webnoviny.sk) - 
 • aktualizované 8. septembra 15:31
Vláda v priamom prenose ukazuje, že ju nezaujímajú problémy ľudí, ale len moc a vlastné ministerské kreslá. Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini tak zareagoval na odchod ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej zo strany Za ľudí do strany Sloboda a Solidarita (SaS). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková.

Trápne divadlo sa opakuje

„Tak ako počas vrcholiacej druhej vlny pandémie vládna koalícia na vyše mesiac prestala spravovať krajinu a jediné, čomu sa venovala, bola koaličná kríza, ktorá vyústila do pádu vlády. Dnes sa toto trápne divadlo opakuje,“ povedal Pellegrini. Dodal, že súčasné správanie koalície je jasným dôkazom, že sa vnútorne a programovo vyčerpala a nie je schopná Slovensku nič ponúknuť.

Slovensko je v marazme

„Jediné riešenie, ako dostať Slovensko z tohto marazmu, je vrátenie moci do rúk ľuďom prostredníctvom referenda,“ povedal bývalý premiér a vyzval koalíciu, aby prijala návrh strany Hlas-SD a v parlamente odblokovala referendum o predčasných voľbách. Nespokojné krídlo Za ľudí okolo ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej v stredu oznámilo, že opúšťa stranu Za ľudí a vstupuje do poslaneckého klubu strany SaS. Zo strany Za ľudí okrem ministerky Kolíkovej vystupujú aj poslanci parlamentu Vladimír LedeckýTomáš LehotskýMarek HattasMichal LuciakVladimíra Marcinková a Ján Benčík, ktorý nie je členom Za ľudí, iba za ňu kandidoval v parlamentných voľbách.

Zdroj: Webnoviny.sk - Vládu zaujíma moc a ministerské kreslá, Pellegrini vidí riešenie v predčasných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.