Zdravie / 26. január 2018

Z trhu sťahujú vybranú šaržu lieku na cukrovku, výrobca spravil chybu v distribúcii

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) sťahuje z distribučných spoločností a lekární liek Synjardy 5 mg/1000 mg filmom obalené tablety tbl flm 60x1x5 mg/1000 mg (blis.PVC/PVDC/Al-perf.)

Podľa zverejnených informácií ide konkrétne o číslo šarže 744827. "Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže lieku z trhu je podľa oznámenia držiteľa omylom poslané cudzojazyčné balenie v slovinsko - chorvátskom jazyku z centrálneho skladu výrobcu," vysvetlil ústav.


Synjardy je liek na cukrovku, ktorý obsahuje dve liečivá nazývané empagliflozín a metformín. "Liek sa pridáva k diéte a cvičeniu na liečbu cukrovky druhého typu u dospelých pacientov (vo veku 18 rokov a starších), u ktorých cukrovku nie je možné kontrolovať pridaním samotného metformínu alebo metformínu s inými liekmi na cukrovku," uviedol ŠÚKL.

Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím podľa ústavu ohrozená nie je, nakoľko už bola dovezená aj šarža v slovenskom balení. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Z trhu sťahujú vybranú šaržu lieku na cukrovku, výrobca spravil chybu v distribúcii © SITA Všetky práva vyhradené.