Slovensko / 28. február 2018

Zomrel 40-ročný Slovák, ktorého polícia násilím vyviedla z lietadla spoločnosti Ryanair

        
        
        
          
        
        
        BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) - Podľa informácií RTVS 40-ročný Slovák, ktorého belgická polícia v piatok násilím vyviedla z lietadla, zomrel. RTVS o tom informuje na svojej facebookovej stránke.

Pripomenuli, že muž sa podľa svedkov snažil v piatok dostať do lietadla spoločnosti Ryanair z belgického Charleroi do Bratislavy násilím a nedovolil personálu skontrolovať, či má platnú letenku.


"Podľa medializovaných informácií nebol v stopercentnom duševnom stave. Letisková ochranka ho spacifikovala a vyviedla z lietadla," píše ďalej RTVS.

Slovák pracoval v Belgicku ako stavebník. Ako sa pre verejnoprávny rozhlas a televíziu vyjadril riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Igor Skoček, zastupiteľský úrad v Bruseli poskytuje asistenciu pri riešení tohto prípadu, rodina si však neželá medializáciu.

To, či bol zákrok voči Slovákovi primeraný a či mohol jeho následkom podľahnúť, už podľa informácií RTVS riešia belgické úrady. 
        

Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel 40-ročný Slovák, ktorého polícia násilím vyviedla z lietadla spoločnosti Ryanair © SITA Všetky práva vyhradené.