Kultúra / 12. december 2021

Zomrela spisovateľka Anne Rice, preslávilo ju dielo Interview s upírom

        
        
        
          
        
        
        12.12.2021 (Webnoviny.sk) - Vo veku 80 rokov zomrela americká spisovateľka Anne Rice, známa pre svoje gotické romány. Autorka diela Interview with the Vampire, ktoré slúžilo ako predloha filmu Interview s upírom (1994) režiséra Neila Jordana s Tom Cruisom a Bradom Pittom v hlavných úlohách, naposledy vydýchla v sobotu.

Jej syn Christopher Rice na sociálnych sieťach oznámil, že jeho matka podľahla komplikáciám po mozgovej príhode.

Verejná oslava autorkinho života

„V jej posledných hodinách som sedel vedľa jej nemocničnej postele v úžase nad jej úspechmi a jej odvahou,“ vyjadril sa Rice vo vyhlásení. Očakáva sa, že Rice uložia do rodinného mauzólea v New Orleanse počas súkromného obradu v bližšie neurčený deň. Verejná oslava jej života sa podľa stanoviska uskutoční na druhý rok.

Písala s tematikou upírov

Anne Rice, vlastným menom Howard Allen Frances O'Brien, sa narodila 4. októbra 1941 v New Orleanse. Preslávila sa najmä vďaka knihám venujúcim sa tematike upírov, písala však napríklad aj iné hororové a fantazijné diela. V slovenskom preklade autorke vyšli aj knihy Čas anjelov (2009), Čas lásky a zla (2010) alebo Vlčí dar (2012).

Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrela spisovateľka Anne Rice, preslávilo ju dielo Interview s upírom © SITA Všetky práva vyhradené.