Zdravie / 24. február 2014

5 potravín, ktoré vám pomôžu poraziť stres

Stres na nás číha zo všetkých strán. V škole, v práci, doma... Valia sa na nás desiatky problémov, máme málo času a neustále sa niekam ponáhľame. Vymeňte nezdravé jedlá a fast food za tieto potraviny a podarí sa vám dostať stres po kontrolu.

1. Pomaranče – Jedenie pomarančov prispieva k rozvoju imunitného systému. Vracia hladinu kortizolu (Hlavnou funkciou kortizolu je zvyšovanie celkovej pohotovosti pri záťažových situáciách ako sú stres či infekčné choroby) na normálnu úroveň, a tak znižuje hladinu stresu v našom tele.

2. Biely jogurt - Jogurt je správnou voľbou pre vaše zdravie. Pomáha vyriešiť veľa problémov spojených s trávením. Jedenie jogurtu v pravidelných intervaloch môže vhodne pomôcť funkcii mozgu a tiež nám umožňuje existovať  bez úzkosti a depresie .

3. Sladké zemiaky (Batáty) – Sú zdrojom vitamínov a minerálov ako zinok, horčík, vitamíny B6, D a C. Populárne sú hlavne u  detí. Okrem uvoľnenia napätia sú schopné pomáhať pri budovaní imunitného systému.

4. Uhorka – Uhorka má ochladzujúci účinok pre naše telo. Má dobrú zásobu živín, ktoré telo potrebuje. Bohatý zdroj sacharidov dodáva energiu do nášho tela.

5. Mandle – Horčík, zinok, vitamíny E a C sa nachádzajú aj v mandliach. Zinok pomáha znižovať stres a vitamín E, pomáha ničiť radikály, ktoré spôsobujú ochorenia srdca a stres.   

Lýdia Tkáčová / top10panel.com

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader