Zdravie / 07. marec 2014

7 najúčinnejších detoxikačných nápojov

Detoxikácia je najlepší spôsob ako odstrániť rozkladajúce sa toxické odpady v našom tele. Ponúkame vám lacný a efektívny spôsob ako sa zbaviť škodlivín z tela. Stačí ak si pripravíte nasledujúce nápoje a tie vám pomôžu odstrániť prebytočný toxín a zároveň podporia aj chudnutie.

Biely čaj -  Spolu so zeleným a čiernym čajom je aj biely čaj bohatým zdrojom antioxidantov. Tento „nápoj gurmánov“ vylučuje toxíny nahromadené v tele a jeho pravidelné pitie chráni vašu pečeň. Znižuje krvný tlak, cholesterol v tele a zabraňuje vzniku viacerých typov rakoviny.

Voda s nakrájanými uhorkami a citrónom – Na prvý pohľad nezvyčajná kombinácia, avšak obe zložky majú svoje opodstatnenie. Nápoj prispieva k zvýšeniu metabolickej aktivity, pôsobí ako detoxikačné činidlo, podporuje chudnutie a poskytuje potrebnú energiu.

H2O – Voda. Veľa, veľa destilovanej vody! Je to jediná skutočne čistá voda a iba tá sa môže právom popýšiť titulom H20. Destilovaná voda vznikla tak, že bola zmenená na paru a týmto procesom stratila všetky jej nečistoty. Kondenzáciou sa opäť premení na vodu. V tele sa správa ako rozpúšťadlo. Vyplavuje anorganické zložky (kamene a usadeniny) von z nášho tela.

Brusnicová šťava - Nesladená, čisto prírodná šťava z brusníc. Aby bola jemnejšia môžete si ju rozriediť s destilovanou vodou. Brusnice obsahujú fytochemikálie a oxalát, preto majú silné detoxikačné účinky. Pomáhajú tiež minimalizovať riziko kardiovaskulárnych problémov, rakoviny či infekcie močových ciest.

Foto: Jillian Tohber Leslie

Jablkovo-hruškové smoothie – Urobte si smoothie z jablka, hrušky a lyžičky panenského kokosového oleja. Vitamínová bomba sa postará o proces detoxikácie a chudnutia vo vašom tele. Predbežný výskum naznačuje, že kyselina ursolová v jablku znižuje riziko ochorenia pečene, obezity, prostaty, rakoviny hrubého čreva a pľúc.

Foto: tohealthblog.wordpress.com

Šťava z kyslej kapusty – Kyslá kapusta patrí medzi jednu z najzdravších potravín vôbec. Najlepšia je samozrejme tá domáca. Je bohatým zdrojom antioxidantov, podporuje obranyschopnosť, zlepšuje imunitu, požiera tuky a obnovuje črevnú mikroflóru. V surovom stave dokonca obsahuje dvakrát viac vitamínu C ako citrón. Skrátka ide o univerzálny všeliek, avšak ľudia na neho z dôvodu „nafukovania“ často zanevierajú.

Majstrovsky očisťujúca limonáda – Veľké promo tomuto nápoju urobili Angelina Jolie a Beyoncé Knowles, ktoré naň nedajú dopustiť. Má vysoké detoxikačné účinky, podporuje chudnutie a navyše zlepšuje kvalitu pleti. Recept je nasledovný: zmiešajte citrónovú šťavu, bio javorový sirup a kajenské korenie do pohára s vodou. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov je potrebné piť nápoj celý deň.  

Lýdia Tkáčová / healthyprettyandfit.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader