Zaujímavosti / 18. jún 2014

Ak si myslíte, že sa pozeráte na krásne sfarbenú rosničku, ste na poriadnom omyle

Na prvý pohľad je tomu naozaj ťažké uveriť, no to, na čo sa dívate nie je tak úplne žaba. Je to skupinka piatich ľudí, ktorá prešla popod ruky talentovaného bodypaintera.

Johannes Stötter, umelec, hudobník ale hlavne neuveriteľne talentovaný bodypainter, mení svoje modely na zvieratá, ovocie, kvetiny, ktoré následne mieša s okolím, do ktorého dokonale zapadajú. Niekedy máte dokonca problém nájsť človeka na jeho fotografiách. Inšpiráciu berie v spiritualite a najmä v prírode. Tvorba takéhoto pôsobivého obrazu trvá okolo piatich mesiacov, od úvodného plánovania až po niekoľko hodinové dokončovanie.

Johannes je víťazom World Bodypainting Championship z roku 2012. Tvrdí, že kľúčom k vytvoreniu takýchto jedinečných umeleckých diel je milovať to, čo robíte. „Svet, prírodu, farby a tvary pozorujem veľmi jasnými očami a otvoreným srdcom. A maľovanie je moja veľká vášeň.“ Pozrite si jeho úžasné práce, vrátane najnovšej a najpôsobivejšej maľby - rosničky, ktorá bola vytvorená z piatich ľudských modelov.

Monika Budayová/boredpanda.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader