Cestovanie / 19. apríl 2018

Ak si správne vyberiete, na dovolenke v Turecku sa nudiť určite nebudete

Ideálne podmienky na relax a pohodu pri čistom mori a peknom piesku? Ak sú tieto dve veci pre vás podmienkou na letnú dovolenku, Turecko je skutočne správna voľba. Okrem toho tam ale na vás čaká aj množstvo iných a príjemných zážitkov, ktoré si budete chcieť určite o rok opäť zopakovať. Poďte sa s nami pozrieť a tak trocha v mysli aj preniesť do tejto nádhernej krajiny.

Najobľúbenejšia dovolenková destinácia

Turecko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete a ponúka veľkému množstvu hostí možnosť všetkých typov cestovného ruchu. To znamená, že všetci si tu nájdu niečo zaujímavé. Najmä letné a slnečné Turecko je ideálnym miestom pre plážové alebo kultúrne udalosti, obchodné a poznávacie púte, či iný druh turizmu. Veľkou výhodou je aj prijateľná cena za niekoľko dňový pobyt pri mori a v nádhernom hoteli.

Ak sme už pri tých hoteloch, v tejto krajine to bude jedna z prvých vecí, ktoré vás doslova uchvátia. Zdobené a často zlaté strechy, vežičky a obrovské presklené komplexy, ktoré sú naozaj luxusné. V našich končinách podobnú architektúru nájdete len ťažko. Nezabudnite si ale okrem potrebných vecí na cestovanie vybaviť celoročné cestovné poistenie. Nestojí veľa a ako sa hovorí, istota je istota.

Ktorú oblasť si vybrať

Samozrejme, že najlepšia bude asi tá, ktorá má pobrežie a rýchly prístup k moru priamo z vášho hotela. Takýchto možností máte v Turecku veľa. Väčšinou sa ale dovolenkujúci rozhodujú medzi dvoma oblasťami. Môže to byť nádherná dovolenka v Antályi alebo nezabudnuteľný výlet a pár dní voľna v Alányi. Každá zo spomenutých oblastí má svoje neopakovateľné čaro.

Samá značka

Určite viete, že v týchto dovolenkových regiónoch a destináciách si môžete nakúpiť aj niekoľko zaujímavých značkových kúskov oblečenia za naozaj nízke ceny. Presvedčíte sa o tom v nejednom obchode. Vyberajte si ale tie, ktoré majú konkrétny tovar označený už stanovenými cenami v €. V opačnom prípade môžete prerobiť alebo naopak zjednávať, nie vždy je to ale zaručený úspech.

Ak vám ide o ideálne podnebie, v letnej sezóne moc chládku nečakajte. Teplé a vlhké počasie vám ale problémy robiť nebude. Naopak teplota mora vám umožní sa bez najmenších problémov kúpať celé dni, len si dávajte pozor, aby vás silné lúče slnka nespálili.

Dovolenka v Turecku je naozaj nezabudnuteľná a okrem reštaurácií, barov a obrovských možností na vodné športy tu využijete určite aj šancu navštíviť nejednu historickú pamiatku. Srdečne vám dovolenku v tejto slnkom zaliatej krajine odporúčame.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader