Zaujímavosti / 26. december 2013

Ako sa žije so psíkom ktorému zachránite život? Tento príbeh vás dojme aj rozveselí

Príbeh zlatého retrievera ktorého neznámy pán zachránil ešte v lete je horúcim kandidátom na najkrajší príbeh noveho roka.

Záchranca si každý psíkov krok vpred zdokumentoval. Výsledkom je príbeh ktorý vyčarí úsmev na tvári aj tým najdrsneším z nás. 

Psíka sme našli počas povodní na východe Atlanty. V hustom daždi len pateticko sedel pri poštovej schránke. Zastavil som a zavolal som ho k sebe. Okamžite zavrtel chvostom a pricupital. Vyzeral veľmi vychudnutý, trpel. Onedlho sme zistili že strávil celé 3 mesiace v lese, po tom čo ušiel od množiteľov. Okamžite som ho naložil a vzal som ho domov. Na tomto obrázku sedí vo vani. Bol špinavý úplne všade a chcelo to svoj čas kým sa mi podarilo umyť ho.
Fotka z ďalšieho rána. Vyzeral zúbožene a extrémne vyčerpane. Väčšinu dní prespal, trvalo to takmer 3 týždne od doby čo sme ho našli.
Nasledujúce ráno som ho vzal k veterinárovi. Jeho váha bola vyše 11kg pod priemerom. Nebol označkovaný ani čipovaný a mal snáď všetky druhy červov, ktoré pes môže mať. Vrátane machovcov, škrkaviek, pásových či srdcových červov. Potom sme sa rozhodli poriadne vykefovať všetky jeho hrče. Jeho chvost bol jeden veľký dred. Na rade boli kliešte. Trvalo nám 2-3 dni kým sme povyťahovali všetkých. Bolo ich okolo 200.
O 3 dni neskôr. Vyzerá oveľa lepšie.
Museli sme ho držať od iných psov, kým nebude úplne fit a bez červov. Môj druhý retriever mu chodil robiť spoločnosť.
A je to tu! Dostal meno Bran! Je to kvoli tomu, že sme ho našli na Brannenovej ulici.
Keďže je tak pokojný a pasívny, stal sa mojim spoločníkom pre všetko.
Tak pasívny.

Liečime pásový opar, prepáč kamoš.
Kužeľ mu ani trošku nevadí.
Takto pomáha s prádlom.
Bran a Addie, môj druhý retriever.
Tak ako väčšina zlatých retrieverov, keď prídem domov, musí nájsť najbližšiu vec a priniesť mi ju. Keď nenájde svoje hračky, ďalšie na rade sú topánky alebo ovládač.
Hurá! Kužeľ je už preč, no Bran ostáva na liekoch. Vzal som ho so sebou do práce aby som ho mohol ustrážiť. V kancelárí si viedol skvele.
Je to šampión v túlení, rovnako ako Addie. O moju pozornosť tak musia súperiť.
Keď som zaneprázdnený, často sa túlia navzájom.
A takto mi zohrievajú nohy.
Pusti nás dnu, aby sme zas mohli vybehnúť von!
Miluje kúpeľ.
Krásavec.
Veselé sviatky! Z Brana sa už tešíme 6 mesiacov počas ktorých poriadne pribral. Som šťastný že je 100% bez červov. Je to najúžasnejší pes na svete a oslavujeme jeho prvé narodeniny.

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader