Zaujímavosti / 28. jún 2021

Ako vybrať kvalitnú sedaciu súpravu, ktorá vám vydrží

Výber sedacej súpravy by ste nemali podceniť, pretože dobrá sedačka s vami bude minimálne niekoľko rokov. Rohové sedacie súpravy Bratislava sú ideálne, ak chcete využiť každý kút, pre návštevy sa zasa hodia rozkladacie pohovky Bratislava.

Pre koho bude sedačka určená?

Na začiatku je dôležité si ujasniť, čo od sedacej súpravy očakávate. Začnite napríklad tým, pre koľko ľudí má slúžiť, či sú v rodine deti alebo len dospelí, prípadne či na sedačke bude oddychovať aj domáci miláčik. Podľa toho treba zvoliť veľkosť sedacej súpravy, ale aj jej materiál. 

Rohové sedačky v tvare L alebo U sú pomerne priestranné, zvyčajne sa dajú doplniť kreslami alebo pohovkou z rovnakej modelovej rady. Ak mávate návštevy, ktoré sa zdržia aj cez noc, určite oceníte rozkladacie pohovky Bratislava. pokiaľ chcete sedačku ako náhradu postele, hľadajte tie, ktoré sú určené na každodenné spanie.

Výplň sedačky

Výplň sedačky môže byť pena alebo pružiny. Najčastejšie sa používa PUR pena, teda polyuretánová pena, HR pena alebo bonell pružiny. Lacnejšie sedačky sa vypĺňajú aj molitanom, ktorý sa pomerne rýchlo vysedí. Ako výplň sedákov je najlepšia HR pena. Má optimálnu tvrdosť a vysokú kvalitu. Odolnosť PUR peny závisí aj od jej tvrdosti, odporúča sa tvrdosť T20.

Materiál sedačky

Rohové sedacie súpravy z Bratislavy môžu byť z kože, ekokože a textilného materiálu. Koža je kvalitná a trvácna, musí byť ale dostatočne hrubá. Hrúbka čalúnenia by mala byť aspoň 1,5 mm. Koža je najdrahšia a nie je vhodná do domácnosti so zvieratami alebo malými deťmi, pretože mechanické poškodenie sa ťažko opravuje. 

Lacnejšou verziou kože je ekokoža, ktorá má ale kratšiu životnosť. Čo sa týka textilného čalúnenia výber je obrovský - od obyčajnej bavlnenej látky až po umývateľné a vodu odpudivé materiály. Pozornosť venujte aj materiálu konštrukcie. Najčastejšie sa stretnete s drevotrieskou. Trvácnejšie ale aj drahšie je masívne drevo a kov.  

D/PR, Zdroj obrázka: Shutterstock.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader