Zaujímavosti / 10. marec 2014

Čarovná garsónka s visiacou posteľou a vaňou uprostred kuchyne

V metropolitnom Londýne žije približne osem miliónov ľudí. Niektorí bývajú v priestranných bytoch a iní v čarovných garsónkach, ako je napríklad táto v mestskej štvrti Camden.

Správne usporiadaná a navrhnutá garsónka vám ušetrí miesto a zároveň aj peniaze. Pri zariaďovaní je však potrebný riadny kus kreativity, aby ste využili priestor do posledného detailu. Krásnou ukážkou ako vopchať do minimálneho priestoru všetky potrebné veci nájdete na nasledujúcich fotografiách.

Centrálnym prvkom, ktorý vás ihneď po vstupe do tohto bytíku upúta je visiaca posteľ zo stropu, nachádzajúca sa hneď pod strešným oknom, slúžiacim aj ako vchod na terasu. Pri zaspávaní môžete pozerať na nočnú oblohu a ráno vás prebudia do nového dňa slnečné lúče. Takto prispôsobená posteľ ušetrila miesto pre plnohodnotnú obývačku.

Ďalším netradičným riešením je vaňa v kuchyni. Nepôsobí rušivo, skôr naopak, podporuje otvorenú atmosféru bytu, v ktorom sa môžete schovať jedine na záchode. Čerešničkou na torte tejto garsónky je priestranná terasa. Z postele vás od nej delia iba tri schody, a tak si môžete užiť čerstvý vzduch a slnko hneď po prebudení. 

Lýdia Tkáčová / jjlocations.com

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader