Zaujímavosti / Tech / 05. august 2016

Čarovné pero prenesie ktorúkoľvek farbu sveta na papier

Startupový projekt prináša novinku, ktorá je schopná namiešať 16 miliónov farieb, a to podľa kopírovania reálnej farby alebo vlastného zadania.

Predstavte si jednoduchý scenár - ste niekde v prírode a kreslíte si. Popri tom zistíte, že by sa vám do obrázku hodila farba, ktorú vo svojom okolí vidíte, no v bežnej ponuke presne ten odtieň nemáte. Tak vezmete svoje high-tech pero a smartfón, nájdete si pekný kvet a perom z neho skopírujete farbu, ktorú vám vzápätí aj namieša. Znie to priveľmi nereálne? Čoskoro to môže byť skutočnosťou.

Technológie na detekciu a rozpoznávanie farieb, ktoré fungujú takisto ako kvapkadlo v slávnom Skicári vo Windowse, existujú už dlhšiu dobu, a Cronzy takéto technológie využíva. Medzi „tradičnými“ kvapkadlami a týmto perom je rozdiel v tom, že Cronzy má v sebe zabudovaný farebný zásobník atramentu (podobný ako v tlačiarňach), a tak vie skopírovanú farbu aj namiešať. Pomocou mobilnej aplikácie však viete farbu zvoliť a namiešať aj manuálne, alebo si ju aj uložiť na neskoršie použitie.

Momentálne je Cronzy ešte len crowdfundingovou Indiegogo kampaňou s cieľom 200 000 $, ktorú môžete podporiť na linku na konci článku.

Kedy sa táto futuristická výtvarná pomôcka dostane do bežného predaja ešte nie je známe, ale jej konečná cena sa bude pohybovať okolo 299 $ za jednu sadu - tá zahŕňa pero, batériu, nabíjačku, 5 vymeniteľných hrotov a dva zásobníky atramentu.

Foto a inšpirácia: https://www.indiegogo.com/projects/cronzy-pen-over-16-million-colors-in-your-pocket-art-gadgets#/

 

Čítaj slovenské správy pohodlne aj v mobile. Stiahni si aplikáciu Slovak news reader